Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matyldów: śmiertelne potrącenie pieszej. 66-latka zginęła na oczach wnuków
Maria Glinka
Maria Glinka 29.06.2022 13:42

Matyldów: śmiertelne potrącenie pieszej. 66-latka zginęła na oczach wnuków

Pawel Wodzynski/East News
Pawel Wodzynski/East News

We wtorek w miejscowości Matyldów (woj. mazowieckie) rozegrał się dramat. Do pomocy wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podjęta reanimacja nie przyniosła efektów. 66-letnia kobieta zginęła na oczach swoich wnuków.

W sprawę już zaangażowała się policja i Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie. Śledczy mają ustalić przyczyny i okoliczności wypadku.

Szła z wnukami drogą, została potrącona. Tragedia na Mazowszu

Do wypadku doszło we wtorek 28 czerwca w miejscowości Matyldów w gminie Rybno. Ze wstępnych ustaleń sochaczewskiej policji wynika, że 36-letni kierowca seicento potrącił 66-latkę. Kobieta szła z wnukami tą samą stroną drogi.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna i policja. Do pomocy wezwano także zespół ratownictwa medycznego i śmigłowiec LPR.

Mimo podjętej reanimacji kobieta zmarła. Dramat rozegrał się na oczach wnuków, które nie ucierpiały w tym zdarzeniu.

Oficer prasowa KPP Sochaczew Agnieszka Dzik poinformowała, że w chwili wypadku kierowca był trzeźwy. Pobrano mu krew do zbadania obecności innych substancji.

Na ten moment nie wiadomo, dlaczego doszło do tragicznego potrącenia. Policja po raz kolejny zaapelowała, aby zachować szczególną ostrożność na drodze. Bilans ostatnich dni jest bowiem niepokojący.

Czarny wtorek na polskich drogach

Zaledwie kilka godzin temu informowaliśmy o równie tragicznym wypadku, do którego doszło we wtorek w woj. zachodniopomorskim. W wyniku zderzenia osobówki z ciężarówką śmierć poniosło 10-miesięczne dziecko.

Tego samego dnia media obiegła mrożąca krew w żyłach historia lekkomyślnego 51-latka. Kierowca skody wjechał na przejazd kolejowy i utknął. Przed zderzeniem z pociągiem uchronił go tylko cud. Również we wtorek, w godzinach porannych, oddech wstrzymali kierowcy podróżujący przez Czułów pod Krakowem, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W wypadku zginął 44-letni kierowca jednego z pojazdów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: e-sochaczew.pl