Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zachodniopomorskie: osobówka zderzyła się z ciężarówką. Zginęło 10-miesięczne dziecko
Maria Glinka
Maria Glinka 29.06.2022 08:15

Zachodniopomorskie: osobówka zderzyła się z ciężarówką. Zginęło 10-miesięczne dziecko

Wypadek na S3
Facebook/KP PSP Pyrzyce

Droga S3 między Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim, wtorkowe popołudnie. To właśnie wtedy osobówka zderzyła się z ciężarówką. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zginęło 10-miesięczne dziecko.

Użytkownicy Facebooka zwrócili uwagę, że na tej trasie wypadki zdarzają się bardzo często. "Niektórzy jeżdżą jak wariaci", czytamy w komentarzu pod postem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Pyrzyce, która poinformowała o zdarzeniu.

Wypadek na S3. Nie żyje dziecko, lądował LPR

Do wypadku doszło we wtorek 28 czerwca około godz. 13:35. Uczestnicy zdarzenia podróżowali drogą S3.

Na wysokości węzła Parnica w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego pojazd ciężarowy Daf z naczepą zderzył się z samochodem osobowym marki volkswagen. Autem podróżowała trzyosobowa rodzina.

Jeszcze przed przyjazdem służb w akcję reanimacyjną zaangażowali się świadkowie. Mimo podjętej interwencji 10-miesięczne dziecko zginęło na miejscu.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Do pomocy wysłano również śmigłowiec LPR.

Dwie osoby w szpitalu. Auto całkowicie zniszczone

Rodzice dziecka zostali przetransportowani do szpitala. Szczegóły na temat ich stanu zdrowia zdradziła w rozmowie z Onetem Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Z jej informacji wynika, że mężczyzna miał "uraz klatki piersiowej i brzucha", a kobieta "powierzchowną ranę głowy". Poszkodowani mają 30 lat.

Na ten moment nie wiadomo, dlaczego doszło do tego tragicznego zdarzenia. Przyczyny i okoliczności wypadku mają badać śledczy pod nadzorem prokuratora.

Zdjęcia z wypadku i interwencji opublikowali strażacy z KP PSP Pyrzyce. Widać na nich, że osobówka została doszczętnie zniszczona. Z kolei ciężarówka ma uszkodzoną przednią część.

Przypomnijmy, że to nie jedyna tragedia, do której doszło na polskich drogach w ostatnim czasie. Również we wtorek, około godz. 5:00 nad ranem w miejscowości Czułów pod Krakowem, dwa samochody zderzyły się czołowo. Jak już informowaliśmy, bilans tego zdarzenia był tragiczny - zginęła jedna osoba zginęła.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, onet.pl