Goniec.pl
Arcybiskup Sławoj Głódź pławi się w luksusach

Autorstwa Silar, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80089731

Abp Głódź zamieszka w luksusowym pałacu na Podlasiu. Posiadłość jest warta miliony

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Arcybiskup Sławoj Głódź od niedawna przebywa na emeryturze. Dziennikarze Faktu dotarli do informacji, że duchowny spędzi jesień życia w naprawdę komfortowych warunkach. Hierarcha kościelny może liczyć nie tylko na pokaźną emeryturę, ale także może

Arcybiskup Sławoj Głódź w poniedziałek 29 marca został ukarany przez władze Watykanu za tuszowanie przypadków pedofilii. Kapłan otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach religijnych lub w spotkaniach świeckich w archidiecezji gdańskiej, a także nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, która działa na rzecz ofiar nadużyć.

Arcybiskup Sławoj Głódź pławi się w luksusach

Dziennikarze Faktu dotarli do informacji, że arcybiskup Sławoj Głódź zamieszka w posiadłości mieszczącej się w Bobrówce na Podlasiu, skąd pochodzi. W przeszłości duchowny był biskupem polowym Wojska Polskiego, co zaowocowało pokaźną emeryturą generalską. Szacuje się, że łącznie zarabia nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Sławoj Leszek Głódź ma zapewnione mieszkanie, do którego przynależy kaplica. Diecezja pokrywa również wydatki związane z wyżywieniem, kosztami leczenia oraz wynajęciem osobistego opiekuna. Można podejrzewać, że arcybiskup zrezygnuje z kościelnego lokum na rzecz pałacu, który wybudował na ziemiach wykupionych od mieszkańców Bobrówki.

Hierarcha jest właścicielem dwudziestu jeden hektarów gruntów. Olbrzymi budynek mieszkalny z kolumnami, który przypomina pałac szlachecki, otoczony jest lasami, w których żyją hodowane przez niego zwierzęta - między innymi daniele.

„Newsweek” donosił, że sama ziemia warta jest około miliona złotych. Budynki wraz z wyposażeniem to kilkukrotność tej kwoty. W willi znajduje się ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i warsztat terapii zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej, z którego korzystają dzieci z sąsiednich powiatów.

W bocznej części rezydencji w godzinach od 8:00 do 12:00 pracuje rehabilitantka. Na wizytę u specjalistki trzeba czekać miesiącami. W kilku salach prowadzona jest rehabilitacja niepełnosprawnych, które jest dofinansowywane z PFRON. Zdaniem dziennikarzy pomieszczenia są niezwykle ascetyczne.

Część, w której zamieszkuje arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, zachwyca odwiedzających marmurowymi podłogami, złoconymi meblami, żyrandolami z poroży jeleni oraz meblami w stylu ludwikowskim. Nie zabrakło także portretów hierarchy w złotych ramach.

Na zdjęciach udostępnionych przez Agnieszkę Sadowską z Agencji Gazeta można zobaczyć zewnętrzną część budynku. Szczególne wrażenie robi bogato zdobiony front, który został wzbogacony o cztery potężne, białe kolumny.

Prywatności gospodarza chroni metalowe ogrodzenie z automatyczną bramą. Arcybiskup będzie mógł wypoczywać w pięknych okolicznościach przyrody. Duży ogród porastają między innymi okazałe wierzby i kasztanowce. Jesteście pod wrażeniem?

Źródło zdjęć: Agnieszka Sadowska/GAZETA

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Anna Koźmińska

  • Minister Maląg wydała komunikat w sprawie 500 plus

  • Rząd rozda 30 mln zł. Pieniądze przeznaczono na wsparcie inicjatyw patriotycznych

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >