Goniec.pl
Premier Mateusz Morawiecki

flickr/ public domain

Rząd rozda 30 mln zł. Pieniądze przeznaczono na wsparcie inicjatyw patriotycznych

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Rząd postanowił rozdać 30 milionów złotych z publicznych pieniędzy. Jakie jest cel? Powołanie specjalnego funduszu patriotycznego, z którego będą mogły skorzystać różne organizacje. Internauci nie mogą uwierzyć w tak niezrozumiałe dec

Rządy PiS od jakiegoś czasu dają się we znaki wielu grupom społecznym. Ponownie przecież zamknięto część sklepów i punktów usługowych, co po raz kolejny wywołało bardzo głośną dezaprobatę wśród przedsiębiorców.

Warto pamiętać, że nie tylko przedsiębiorcy poczuli się dotknięci. W ostatnich latach niezadowolenie na temat aktualnych rządów wyrażali choćby sędziowie, nauczyciele, dziennikarze, kobiety, górnicy czy przedstawiciele służby zdrowia.

Jakby tego było mało – pandemia nie odpuszcza, a sytuacja w naszym kraju wydaje się być coraz trudniejsza. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób pokazuje jawną niechęć do zmian wprowadzanych przez polityków u władzy. Do tego wszystkiego postanowiono rozdać 30 mln złotych.

Problem w tym, że wspomniane pieniądze nie będą rozdysponowane na to, co aktualnie cierpi najbardziej – służbę zdrowia czy przedsiębiorców. 30 mln z budżetu państwa stanowi nowy fundusz patriotyczny. Internauci nie mogą uwierzyć w coraz więcej niezrozumiałych decyzji władzy.

Nowy budżet dla patriotów – rząd rozda 30 mln złotych

W pewnym sensie rząd nie kryje się z tym, kogo wspiera i komu pomaga – kościoły do tej pory pozostają otwarte mimo wyraźnie niepokojącej liczby przypadków zakażeń, a kolejna podzielająca poglądy reprezentowane przez PiS grupa społeczna ma niedługo dostać wielkie pieniądze.

Chodzi o 30 mln złotych z budżetu państwa przeznaczone na wsparcie inicjatyw patriotycznych. Nie ma wątpliwości, że patriotyzm jest bardzo ważną wartością, jednak wiele osób w internecie nie do końca jest w stanie zrozumieć, czemu w momencie sparaliżowania służby zdrowia, braku respiratorów i odpowiedniej kadry czy pogrążającej się gospodarce, zdecydowano się na rozdanie tak dużych sum pieniędzy.

Zamiast na służbę zdrowia, która znajduje się nad przepaścią, rząd przeznaczy w środku pandemii 30 mln złotych na Fundusz Patriotyczny. Priorytety” – grzmią internauci. „Szok! Gdy brakuje pieniędzy dla przedsiębiorców czy medyków, rząd znajduje 30 mln na „Fundusz Patriotyczny”!” – piszą niektórzy.

Ruszył nabór na składanie wniosków ze strony różnych organizacji patriotycznych. W ramach pieniędzy otrzymanych z budżetu będzie można m.in. kupić nieruchomości, organizować szkolenia bądź koncerty promujące lub przeprowadzać remonty. Przyjmowanie wniosków zakończy się 24 kwietnia.

„Fundusz Patriotyczny funkcjonuje w ramach Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego – państwowej instytucji kultury powołanej w lutym 2020 roku, a której zadaniem jest ochrona polskiego dziedzictwa Chrześcijańskiej Demokracji i ruchu narodowego. Celem i podstawowym zadaniem programu jest zatem wspieranie wszelkiego rodzaju podmiotów społeczeństwa obywatelskiego: fundacji, stowarzyszeń i innych środowisk pozarządowych, ale także instytucji samorządowych” – czytamy na stronie fundusz-patriotyczny.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Karetki nie będą dla wszystkich. Pilny apel wojewody

  • Od dziś zamknięte przedszkola i żłobki. Są nieliczne wyjątki

  • Za tydzień zaczną wypłacać 13. emeryturę. Wiele osób jej nie otrzyma, mamy pełną listę

Źródło: fundusz-patriotyczny.pl, o2, naTemat

Artur Łokietek

Jestem absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej, aktualnie studiuję reżyserię. Do tej pory zajmowałem się szeroko pojętą kulturą i rozrywką w takich portalach jak „Bestiariusz” lub „Mortal”. Na co dzień interesuję się kinem gatunkowym i muzyką. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Janusz Cieszyński

Pieniądze

Jest projekt zmian w prawie. Państwo chce przejmować niewykorzystane środki z telefonicznych kart prepaid

Czytaj więcej >
Spis powszechny

Pieniądze

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się 30 września

Czytaj więcej >
Credit Agricole

Pieniądze

Awaria w Credit Agricole. Klienci płacą dwukrotnie za to samo, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >

Pieniądze

Wielu Polaków dostaje listy z wezwaniem do zapłaty. To nie oszustwo, masz zaledwie tydzień

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Pieniądze

Mateusz Morawiecki dostał list od seniorów. Są zaniepokojeni rozwiązaniami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 06.07.2020. Prezydent Andrzej Duda podpisal projekt zmiany Konstytucji RP, dotyczacy zakazu adopcji dzieci przez pary jednoplciowie.

Pieniądze

Opłata za śmieci uregulowana. Prezydent podpisał dokument

Czytaj więcej >