Goniec.pl > Polska > Rząd rozda 30 mln zł. Pieniądze przeznaczono na wsparcie inicjatyw patriotycznych
Artur Łokietek
Artur Łokietek 06.05.2021 16:35

Rząd rozda 30 mln zł. Pieniądze przeznaczono na wsparcie inicjatyw patriotycznych

Premier Mateusz Morawiecki
flickr/ public domain

Rządy PiS od jakiegoś czasu dają się we znaki wielu grupom społecznym. Ponownie przecież zamknięto część sklepów i punktów usługowych, co po raz kolejny wywołało bardzo głośną dezaprobatę wśród przedsiębiorców.

Warto pamiętać, że nie tylko przedsiębiorcy poczuli się dotknięci. W ostatnich latach niezadowolenie na temat aktualnych rządów wyrażali choćby sędziowie, nauczyciele, dziennikarze, kobiety, górnicy czy przedstawiciele służby zdrowia.

Jakby tego było mało – pandemia nie odpuszcza, a sytuacja w naszym kraju wydaje się być coraz trudniejsza. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób pokazuje jawną niechęć do zmian wprowadzanych przez polityków u władzy. Do tego wszystkiego postanowiono rozdać 30 mln złotych.

Problem w tym, że wspomniane pieniądze nie będą rozdysponowane na to, co aktualnie cierpi najbardziej – służbę zdrowia czy przedsiębiorców. 30 mln z budżetu państwa stanowi nowy fundusz patriotyczny. Internauci nie mogą uwierzyć w coraz więcej niezrozumiałych decyzji władzy.

Nowy budżet dla patriotów – rząd rozda 30 mln złotych

W pewnym sensie rząd nie kryje się z tym, kogo wspiera i komu pomaga – kościoły do tej pory pozostają otwarte mimo wyraźnie niepokojącej liczby przypadków zakażeń, a kolejna podzielająca poglądy reprezentowane przez PiS grupa społeczna ma niedługo dostać wielkie pieniądze.

Chodzi o 30 mln złotych z budżetu państwa przeznaczone na wsparcie inicjatyw patriotycznych. Nie ma wątpliwości, że patriotyzm jest bardzo ważną wartością, jednak wiele osób w internecie nie do końca jest w stanie zrozumieć, czemu w momencie sparaliżowania służby zdrowia, braku respiratorów i odpowiedniej kadry czy pogrążającej się gospodarce, zdecydowano się na rozdanie tak dużych sum pieniędzy.

Zamiast na służbę zdrowia, która znajduje się nad przepaścią, rząd przeznaczy w środku pandemii 30 mln złotych na Fundusz Patriotyczny. Priorytety” – grzmią internauci. „Szok! Gdy brakuje pieniędzy dla przedsiębiorców czy medyków, rząd znajduje 30 mln na „Fundusz Patriotyczny”!” – piszą niektórzy.

Ruszył nabór na składanie wniosków ze strony różnych organizacji patriotycznych. W ramach pieniędzy otrzymanych z budżetu będzie można m.in. kupić nieruchomości, organizować szkolenia bądź koncerty promujące lub przeprowadzać remonty. Przyjmowanie wniosków zakończy się 24 kwietnia.

„Fundusz Patriotyczny funkcjonuje w ramach Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego – państwowej instytucji kultury powołanej w lutym 2020 roku, a której zadaniem jest ochrona polskiego dziedzictwa Chrześcijańskiej Demokracji i ruchu narodowego. Celem i podstawowym zadaniem programu jest zatem wspieranie wszelkiego rodzaju podmiotów społeczeństwa obywatelskiego: fundacji, stowarzyszeń i innych środowisk pozarządowych, ale także instytucji samorządowych” – czytamy na stronie fundusz-patriotyczny.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: fundusz-patriotyczny.pl, o2, naTemat

Tagi: pieniądze