Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 6-latka z minuty na minutę czuła się coraz gorzej. W jej żołądku lekarze znaleźli kulki magnetyczne
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 28.09.2021 22:07

6-latka z minuty na minutę czuła się coraz gorzej. W jej żołądku lekarze znaleźli kulki magnetyczne

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Facebook

Do szpitala w Wielkiej Brytanii w ciężkim stanie trafiło dziecko. Dziewczynka skarżyła się silny ból brzucha. Okazało się, że przez trend pojawiający się na TikToku niemal straciła życie. Podczas operacji lekarze znaleźli w jej żołądku 23 magnesy. Ich połknięcie mogło zakończyć się tragedią. Medycy wystosowali apel do rodziców.

Sprawa dziecka z Lewes w Sussex w Wielkiej Brytanii zszokowała medyków. Dziewczynka początkowo zaczęła odczuwać silny ból w okolicach brzucha, następnie pojawiły się wymioty. Wówczas rodzice postanowili zabrać 6-latkę do lekarza rodzinnego. Doktor uznał, że doszło do zatrucia pokarmowego.

Stan dziecka pogarszał się z godziny na godzinę. Rodzice zawieźli córkę na oddział ratunkowy szpitala dziecięcego Royal Alexandra Children's Hospital. W placówce medycznej u 6-latki zdiagnozowano zapalenia wyrostka robaczkowego. Podczas operacji jednak okazało się, że powód jest inny.

Lekarze wyciągnęli z brzucha dziecka magnesy

Gdy dziecko trafiło na stół operacyjny, lekarze dokonali szokującego odkrycia. Wyszło na jaw, że jej życiu nie grozi zapalenie wyrostka robaczkowego, ale kulki magnetyczne. W trakcie zabiegu medycy wyciągnęli z jej jelit 23 sztuki. Zabawa mogła zakończyć się prawdziwą tragedią.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Z ustaleń lekarzy wynika, że magnesy okazały się bardzo silne i połączyły się po połknięciu, doprowadzając do przebicia jelita 6-latki. Mama dziewczynki dowiedziała się, że na TikToku pojawił się trend robienia sztucznego kolczyka w języku przy wykorzystaniu magnetycznych kulek.

Po operacji, która zakończyła się sukcesem, 6-latka zaczęła wracać do zdrowia. W rozmowie z mamą przyznała się, że magnesy były bardzo przyjemne w dotyku i dziecko nie wiedziało, że nie wolno ich połykać. Przerażona kobieta postanowiła zaapelować do innych rodziców, aby nie kupowali dzieciom popularnych produktów.

– Chcę ostrzec rodziców o niebezpieczeństwach związanych z kulkami magnetycznymi. Te magnesy są naprawdę niebezpieczne. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej – zaapelowała mama dziewczynki.

Dziecko wróciło do domu

Lekarze wypisali dziecko do domu. Dziewczynce na szczęście nic już nie grozi i pozostały okres rekonwalescencji mogła spędzić w otoczeniu najbliższych. Medycy po raz kolejny zwrócili się z prośbą do rodziców, by nie kupowali pociechom magnetycznych kulek, ponieważ nie po raz pierwszy doszło do tego typu sytuacji.

Młoda Brytyjka jednak będzie miała pamiątkę ku przestrodze po tym zdarzeniu. Na jej brzuchu została 10-centymetrowa blizna po operacji. Na szczęście okazało się, że nie pojawiła się konieczność umieszczenia stomii, która również mogłaby się wiązać u 6-latki z wieloma trudnościami.

1

Fot. Facebook

2

Fot. Facebook

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Parenting.pl