Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 41-latek miał wiele razy skrzywdzić dziewczynkę. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.09.2023 13:20

41-latek miał wiele razy skrzywdzić dziewczynkę. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami

zatrzymany
materiały policyjne

Trwa proces wstrząsającej sprawy z Kujaw. 41-letni Robert B., został oskarżony o wielokrotne, brutalne, wykorzystanie seksualne dziewczynki poniżej 15. roku życia. Jego proces, ze względu na drastyczny charakter, toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Proces za zamkniętymi drzwiami

25 września w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Toruniu odbyła się druga rozprawa Roberta B. Jak wynika z relacji lokalnego portalu "Nowości" mężczyzna został wprowadzony w poniedziałek na salę rozpraw w kajdankach. Ma on być średniego wzrostu, umięśniony z widocznymi tatuażami.

Sędzia prowadząca rozprawę Hanna Konrad utajniła proces przed odczytaniem aktu oskarżenia. Wiadomo, że w tej drastycznej sprawie ujawniony zostanie jedynie wyrok.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Sprawa jest bardzo drastyczna

41-letni Robert B został aresztowany w styczniu 2023 r. Według ustaleń prokuratury dziewczynka była wykorzystywana seksualnie przez mężczyznę od lata do początku września 2017 r., od wiosny 2019 do wiosny 2022 r., a także od października do listopada 2022 r. Wszystko działo się w Toruniu oraz Brzeźnie.

"Mężczyzna oskarżony jest o to, że kilkadziesiąt razy doprowadził małą dziewczynkę do obcowania płciowego, w tym: kilka razy zgwałcił ją, używając przemocy (trzymając za ręce i uniemożliwiając wyswobodzenie się)" - informują "Nowości".

Prokuratura nie zdradza szczegółów ze względu na dobro ofiary

Mężczyzna miał także pokazywać dziecku pornografię. Prokuratura nie zdradza, czy Robert B. jest spokrewniony z ofiarą. Wiadomo, że po tym jak sprawa wyszła na jaw, poszkodowana została otoczona pomocą psychologiczną.

- Sprawa jest wyjątkowo drastyczna. Na uwadze mamy tutaj po pierwsze interes ofiary, czyli pokrzywdzonej małoletniej - powiedziała "Nowościom" prokurator Izabela Oliver z Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód.

 

Źródło: Nowości/Fakt