Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 35-latka wjechała pod wojskową ciężarówkę. Była kompletnie pijana
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 17.06.2024 16:16

35-latka wjechała pod wojskową ciężarówkę. Była kompletnie pijana

wojskowa ciężarówka
fot. KPP Świebodzin

W sobotę w województwie lubuskim niedaleko Świebodzina doszło do wypadku z udziałem wojskowej ciężarówki. W pojazd uderzyła 35-letnia kobieta kierująca toyotą. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, przeprowadzili badania na obecność alkoholu w organizmie kobiety. Wynik ich mocno zaskoczył.

Wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki niedaleko Świebodzina

Do wypadku doszło w sobotę na trasie S3 niedaleko Świebodzina (woj. lubuskie). Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji na drodze ekspresowej. Na miejscu okazało się, że osobowa toyota podczas zmiany pasa ruchu uderzyła w wojskową ciężarówkę. 

Żołnierz, który kierował wojskowym pojazdem, wyczuł od 35-letniej kobiety podróżującej toyotą woń alkoholu. Natychmiast przekazał te informacje funkcjonariuszom świebodzińskiej policji

Nie żyje 4-latek, który wpadł pod kosiarkę. Chłopiec zmarł w szpitalu

35-letnia kierująca kompletnie pijana

Mundurowi, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, przeprowadzili badania na obecność alkoholu w organizmie 35-letniej kierującej. Wynik mocno zaskoczył funkcjonariuszy. Jak przekazała Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie, u kobiety stwierdzono ponad 3,2 promila alkoholu.

ZOBACZ: Natalia zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Niepokojąca wiadomość

Kobieta jechała od miejscowości Poznań autostradą, zjechała na trasę ekspresową S3 i tu doprowadziła do zderzenia - przekazała policja.

Pijanej kierującej grożą teraz poważne konsekwencje

35-letniej kobiecie grozi teraz kara więzienia do 3 lat, a także możliwy nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, do tego kara grzywny i obowiązek wpłaty 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - poinformowała policja.

ZOBACZ: Nowa metoda oszustów, oferują "pracę". Polacy muszą o tym wiedzieć

Jak podkreślają mundurowi, kierowanie w stanie nietrzeźwości to temat bardzo często poruszany, jednak wciąż zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę auta po spożyciu alkoholu.