NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 15-latka jechała do szkoły. Zginęła chwilę po wyjściu z autobusu
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 28.09.2023 10:11

15-latka jechała do szkoły. Zginęła chwilę po wyjściu z autobusu

policja
Pixabay/Franz P. Sauerteig

Złamane serce to dla wielu nastolatków jedna z największych możliwych tragedii i wielu z nich dość ciężko radzi sobie z odtrąceniem. Pewna 15-latka nie mogła jednak przewidzieć, że "kosz" dany dwa lata starszemu chłopakowi może kosztować ją życie.

15-latka zaatakowana przez byłego chłopaka. Zginęła na miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło w południowym Londynie. Po tym, jak 15-letnia dziewczyna nie przyjęła bukietu od byłego chłopaka, nastolatek nie wytrzymał i zaatakował ją na środku ulicy. 17-latek uzbrojony w nóż skatował dziewczynę na oczach świadków.

Makabryczne sceny rozegrały się w Croydon na południu Londynu 27 września po godzinie 8:30 czasu lokalnego. 15-letnia Eliyanna wybierała się do szkoły, ale w drodze z przystanku do elitarnej placówki Old Palace of John Whitgif zaczepił ją były chłopak.

Nastolatka wraz ze znajomymi ze szkoły jechała piętrowym autobusem. Ich lekcje zaczynały się o godzinie 8:45, a z przystanku do budynku mieli zaledwie kilka kroków. W drodze do placówki do Eliyanny podszedł jej były chłopak, a pomiędzy parą nastolatków wywiązała się kłótnia.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Nastolatek był uzbrojony w nóż. Uciekł z miejsca zdarzenia

Jak przekazują lokalne media, 17-latek usiłował wręczyć byłej dziewczynie bukiet kwiatów i miłosny list, ale ta nie chciała ich przyjąć. 15-latka definitywnie chciała zakończyć znajomość i oddać mu wszystkie jego rzeczy. Nagle 17-latek zaatakował 15-latkę długim, ząbkowanym nożem - przypominającym maczetę.

Jak relacjonują świadkowie, nastolatka została zamordowana na ruchliwej ulicy w godzinach porannego szczytu, na oczach pasażerów autobusu, pozostałych uczniów i przypadkowych przechodniów.

- Widziałem tylko, że ta młoda dziewczyna miała na sobie zielony mundurek szkolny - mówił jeden ze świadków, który był w autobusie w momencie ataku. Przekazał również, że na widok noża wszyscy pasażerowie uciekli z pojazdu. 

Ratownicy ponad godzinę walczyli o życie 15-latki z Londynu

Wiele osób, w tym kierowca autobusu szkolnego, próbowało ratować młodą dziewczynę, ale obrażenia były zbyt poważne. Ratownicy przez niemal godzinę próbowali uratować życie nastolatki, niestety bezskutecznie. 15-letnia Eliyanna zmarła na miejscu. Napastnik uciekł, porzucając kwiaty i liścik miłosny. Policjanci zatrzymali go 75 minut później.

- Nie można zrozumieć bezsensownego morderstwa 15-letniej dziewczynki, która była w drodze do szkoły - powiedział w rozmowie z dziennikarzami obecny na miejscu zbrodni komisarz policji metropolitalnej, Mark Rowley.

Jak przekazują media, to już 15. zabójstwo nastolatków w Londynie w tym roku. Według danych policji, między sierpniem 2022 a 2023 roku, w Croydon zarejestrowano aż 211 przestępstw z użyciem noża - to więcej niż w jakiejkolwiek innej dzielnicy. Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, wyraził głęboki smutek i obiecał kontynuować walkę z przestępczością. Poniżej umieszczamy nagranie z miejsca zdarzenia:

 

Tagi: Nie żyje