Goniec.pl
Zeznanie podatkowe - ulga internetowa

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Został już tylko tydzień, aby rozliczyć PIT. Można zyskać pieniądze dzięki uldze za internet

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W piątek 30 kwietnia mija termin składania zeznania podatkowego, co oznacza, że został już tylko tydzień na rozliczenie się z urzędem. Przy wypełnianiu deklaracji warto pamiętać, że niektórym przysługują ulgi podatkowe. Odliczyć można m.in. wydatki

Ulga internetowa może wynieść maksymalnie 760 złotych na jedną osobę. Z kolei małżeństwo, które wspólnie rozlicza rachunki za internet, może odliczyć nawet do 1520 złotych. Warto sprawdzić, czy jesteśmy uprawnieni do skorzystania z tego odliczenia i uzupełnić swoje zeznanie podatkowe.

Urząd Skarbowy przyjmuje zeznania podatkowe za 2020 rok do 30 kwietnia

W obecnych czasach z internetu korzysta większość Polaków. W czasie pandemii koronawirusa, która przeniosła naukę i pracę w tryb zdalny, dla wielu osób domowe łącza internetowe stały się wręcz niezbędne do normalnego funkcjonowania. Nie wszyscy jednak pamiętają, że wydatki na internet można odliczyć, składając swoje zeznanie podatkowe.

Jak podaje portal money.pl, z internetu korzysta już 28-29 mln Polaków, jednak nie wszyscy decydują się na skorzystanie z ulgi podatkowej. Odliczenie wydatków na internet jest jednak sporą oszczędnością, dlatego warto sprawdzić, czy możemy skorzystać z tej ulgi.

Z ulgi internetowej może skorzystać osoba, która ponosi wydatki na użytkowanie internetu. Nie podlegają jej jednak koszty związane z zakupem sprzętu, komponentów sieci, a także instalacją, modernizacją oraz serwisem i opłatą aktywacyjną usługi.

[EMBED-242]

Odliczeniu podlega więc jedynie comiesięczny koszt, poniesiony przy opłacaniu rachunku za internet i dotyczy to zarówno usługi świadczonej stacjonarnie, jak i bezprzewodowo. Aby móc skorzystać z ulgi należy posiadać dokument potwierdzający poniesione wydatki, który musi zawierać dane usługodawcy oraz nasze, rodzaj zakupionej usługi i kwotę do zapłaty.

Każdy podatnik może odliczyć z tytułu użytkowania internetu od swojego dochodu do 760 zł. Ulga ta przysługuje jednak wyłącznie w dwóch latach podatkowych, które bez przerw następują po sobie.

Osoby, które odliczyły internet od dochodu w zeszłym roku podatkowym, muszą to zrobić również w tym roku. W innym przypadku ich prawo do ulgi przepadnie. Jeśli skorzystamy z odliczenia w tym roku, należy również uwzględnić je w rozliczeniu za rok.

W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia przyjmowania zeznań podatkowych urząd skarbowy uruchomił specjalną infolinię, która będzie działać w sobotę 24 kwietnia br. Podatnicy, którzy do tej pory nie wypełnili swojej deklaracji, będą mogli uzyskać połączenie z konsultantem i uzyskać informację o tym, jak dokonać rozliczenia.

Infolinia będzie działała do godz. 15:00 pod numerami telefonów: 801 055 055 oraz 22 330 03 30. Wszelkie informacje dotyczące rozliczenia podatkowego można również znaleźć na rządowej stronie podatki.gov.pl. Znajdują się one w zakładce Twój e-PIT.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Sanepid wycofuje z Lidla parówki marki Sokołów

  • Została wdową w wieku 29 lat, męża zabrał COVID-19. Wyznała, co przeżyła

  • Krzysztof Krawczyk przed śmiercią chorował. Nie mówił o tym w mediach

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >