Goniec.pl > Wiadomości > Znany bank odetnie klientów od pieniędzy. Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz pieniędzy
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.09.2023 19:19

Znany bank odetnie klientów od pieniędzy. Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz pieniędzy

Bankomat
Marek BAZAK/East News

Bankowość elektroniczna i wszechobecne płatności kartą sprawiają, że wydawanie pieniędzy jest bardzo wygodne i nie musimy nosić ich przy sobie w portfelu. Niestety, nieplanowane przerwy w dostępie do wirtualnych środków sprawiają, że nawet najprostsze czynności mogą sprawić nam spory problem. W najbliższy weekend znany bank odetnie klientów od pieniędzy.

Popularny bank zablokuje klientom podstawowe usługi

Klienci popularnego w Polsce banku otrzymali wiadomość o planowanej przerwie w dostępie do wybranych usług. Okazuje się, że już w najbliższy weekend zostaną oni pozbawieni czasowo możliwości płacenia kartą, wypłacania gotówki z bankomatu, płatności internetowych oraz dostępu do swojego konta poprzez przeglądarkę internetową i aplikację mobilną.

Jeśli masz konto w mBanku i planujesz jakiekolwiek wydatki w weekendową noc z soboty na niedzielę to najlepiej już teraz wypłacić pieniądze z bankomatu i nosić je przy sobie. Planowane podczas przerwy technicznej prace inaczej uniemożliwią ci, np. zapłacenie za Ubera czy zrobienie jakichkolwiek zakupów. Nie wypłacisz też gotówki z bankomatu.

mBank prosi klientów o wypłatę gotówki

mBank regularnie modernizuje swoje systemy bankowe, co przekłada się na weekendowe utrudnienia w dostępie do niektórych usług i zgromadzonych na kontach klientów pieniędzy. W komunikacie przesłanym do użytkowników kont w mBanku przekazano, że kolejna przerwa techniczna nastąpi w nocy z soboty na niedzielę (23-24 września 2023 roku).

mBank przekazał, że podczas zapowiadanej przerwy technicznej w godzinach od 2:10 do 8:00 nie zapłacisz kartą i nie wypłacisz gotówki z bankomatu, a w godzinach od 2:10 do 9:40 nie zapłacisz kartą za zakupy w Internecie. Co więcej, w tym czasie nie zalogujesz się także na swoje konto w Internecie oraz w aplikacji mobilnej i nie będziesz w stanie złożyć również żadnego wniosku.

unnamed (11).jpg
Goniec.pl

W najbliższy weekend klienci mBanku będą mieli ograniczony dostęp do pieniędzy

Bank informuje również, że pracownicy infolinii mBanku nie będą mieć wglądu w Twoje dane, dlatego w tym czasie z ich pomocą nie zrealizujesz żadnej operacji. To z kolei oznacza, że w godzinach od 6:45 do 12:00 nie zalogujesz się do eMaklera, mInwestora i maklerskich aplikacji mobilnych.

mBank prosi również swoich klientów, aby wszelkie planowane przelewy zrealizowali wcześniej, a jeśli planują w weekend jakiekolwiek wydatki, żeby najlepiej wypłacili gotówkę w bankomatach.

Najbliższa przerwa techniczna dotknie również klientów biznesowych z kategorii MŚP oraz korporacje. W godzinach od 2:10 do 8:00 nie będą działały używane przez nich karty, a do 9:40 nie będzie również można zapłacić za zakupy w Internecie.

Tagi: pieniądze