Goniec.pl

Policja.pl

Zgwałcono dwoje dzieci i młodą kobietę. Zwyrodnialcy są już w rękach policji

19 Lipca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

W krzakach na warszawskim Ursynowie znaleziono półnagą i półprzytomną 13-latkę. Nastolatka została poddana badaniom, a lekarze bez cienia wątpliwości stwierdzili, że została wykorzystana seksualnie. Podejrzany jest już w rękach policji. To kolejny przypadek gwałtu, o którym w ostatnim czasie poinformowały media.

Policja zatrzymała podejrzanych w sprawie trzech gwałtów, do których doszło w ostatnim czasie

W ubiegłym tygodniu w Katowicach na klatce schodowej wykorzystana została 22-latka, a we wrocławskim aquaparku ofiarą stał się 12-letni chłopiec.

Nieprzytomna 13-latka została znaleziona 15 czerwca w krzakach przy ul. Nowoursynowskiej. Dziewczynka nie miała na sobie bielizny. Nieletnia dziewczynka została najprawdopodobniej wcześniej odurzona alkoholem. Lekarze stwierdzili, że wykorzystano ją seksualnie.

Według relacji anonimowych rozmówcy portalu haloursynow.pl dwóch 17-latków zaciągnęło trzynastolatkę w krzaki i tam ją zgwałcili. Wcześniej zaczepiali dziewczynkę na placu zabaw w parku Przy Bażantarni. W okolicy nie ma jeszcze monitoringu, dlatego ujęcie sprawców nie było proste. Po tej brutalnej napaści do miejskiego Biura Bezpieczeństwa 22 czerwca wpłynął wniosek o zainstalowanie kamer.

Śledczy na razie nie zdradzają szczegółów dochodzenia.

- To delikatna sprawa. Trwa postępowanie. Kierując się jednak dobrem małoletniej pokrzywdzonej, nie mogę przybliżyć okoliczności tej sprawy - przekazała w rozmowie z Super Expressem prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Policja aresztowała znajomego dziewczynki, któremu śledczy postawili zarzut seksualnego wykorzystania małoletniej osoby przy jej bezradności lub niepoczytalności. Media piszą, że 13-latka mogła zostać odurzona alkoholem lub środkiem, który dosypano jej do napoju.

Również sprawy 22-latki z Katowic i 12-latka z Wrocławia zbliżają się do rozwiązania. Według najnowszych doniesień domniemani sprawcy są już w rękach policji.

Oprawca młodej kobiety z Katowic został aresztowany w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna szedł za pokrzywdzoną, kiedy wracała rano z nocnej zmiany do domu. Na klatce w bloku, grożąc jej nożem i pozbawieniem życia, doprowadził do obcowania płciowego, po czym zbiegł z miejsca przestępstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Jak donosi Zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymano również mężczyznę podejrzanego o seksualną napaść na 12-latka.

- Trwają czynności procesowe w związku ze zdarzeniem o charakterze seksualnym z udziałem osoby nieletniej, które - jak podano - zaistniało prawdopodobnie na terenie wrocławskiego aquaparku. [...] Intensywne i skuteczne oraz podjęte natychmiast czynności policyjne doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, mogącego mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem - czytamy w komunikacie wrocławskiej policji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Andrzej Duda rozpoczął wakacje w Juracie. Msza święta, zdjęcia i urlop, którego oficjalnie nie ma

  • Właśnie ruszyły wypłaty od ZUS. Miliony Polaków dostaną łącznie 1,33 mld zł, trzeba złożyć wniosek

  • Nie żyje asp. Marcin Przygoda. 47-letni policjant zginął na służbie ratując mężczyznę

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]