Goniec.pl
Borowce

KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Zbrodnia w Borowcach. Dwa dni przed zdarzeniem rodzina Jacka Jaworka złożyła zawiadomienie na policję

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Prokuratura Okręgowa w Łodzi poinformowała, że śledczy dysponują zawiadomieniem w sprawie poszukiwanego Jacka Jaworka, który jest podejrzany o zabójstwo trzyosobowej rodziny z Borowiec. Dwa dni przed zbrodnią mężczyzna miał kierować w stronę bliskich groźby karalne.

Czwartek jest szóstym dniem poszukiwań Jacka Jaworka, który jest podejrzany o pozbawienie życia brata, bratowej i nastoletniego bratanka. Prokurator zdecydował o postawieniu mężczyźnie zarzutu trzykrotnego zabójstwa. Od wtorku jest poszukiwany listem gończym.

Lodz

Łódź: Zalane ulice, powalone drzewa, mieszkańcy pozbawieni prądu. Nad miastem przeszła nawałnica

CZYTAJ DALEJ

Jacek Jaworek groził rodzinie

Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie poinformował, że w aktach sprawy znajduje się między innymi zawiadomienie złożone na policji wieczorem 7 lipca przez małżeństwo, które zginęło dwa dni później.

- Było to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana Jacka Jaworka na ich szkodę, a miało polegać na kierowaniu wobec nich gróźb karalnych. Chodziło o groźby werbalne. To zawiadomienie jest dość zwięzłe w treści. Nie było mowy o żadnej broni - przekazał prokurator.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Materiały zostały włączone do prowadzonego śledztwa. Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Częstochowie zapowiedział, że śledczy będą sprawdzać, czy nie doszło w tej kwestii do nieprawidłowości.

Przeżył tylko trzynastolatek

Do tragedii doszło w nocy z piątku 9 lipca na sobotę 10 lipca we wsi Borowce nieopodal Częstochowy. Wezwani do awantury domowej policjanci ujawnili zwłoki mężczyzny, kobiety i nastolatka. Wszyscy zginęli od ran postrzałowych.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Jacek Jaworek najpierw zabił swojego brata. Jego żona tuż przed śmiercią wykonała telefon na policję. Dyspozytor usłyszał w słuchawce tylko płacz przyszłej ofiary.

Gdy doszło do strzelaniny, jeden z synów pary nie spał. Zdołał uratować się przed wujem, chowając się w szafie, a następnie wyskakując przez okno. Schronienia udzielili mu mieszkający niedaleko krewni.

- Moja wnuczka i on są rówieśnikami. Znają się od małego, więc często rozmawiają przez internet, czasem do późna, bo wtedy mają dobre połączenie. Byli na kamerkach, widzieli się. Wnuczka słyszała, jak się zaczęła awantura. Gianni ściszył rozmowę i schował się do szafy. Nawet rozmawiałem z zięciem, czy można to odtworzyć, ale okazuje się, że nie było włączone nagrywanie - relacjonował Witold Kościański, sąsiad zmarłych.

Podejrzany o morderstwo Jacek Jaworek od pewnego czasu mieszkał z ofiarami. Między krewnymi regularnie dochodziło do awantur domowych. Według prokuratury możliwym motywem zbrodni był bowiem konflikt rodzinny wokół pieniędzy, podziału ojcowizny.

Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński? Tylko bystrzaki odpowiedzą na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Który z nich był premierem w latach 2007 - 2014?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF24

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >