Goniec.pl

Unsplash.com/Samantha Gades

Zaręczyli się, gdy byli nastolatkami. Ślub wzięli 60 lat później, wszystko przez jedną decyzję

22 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Panna młoda miała 78 lat, jej ukochany 79 lat. Równo po 60 latach stanęli na ślubnym kobiercu i złożyli sobie przysięgę miłości i wierności. Ślub był wielkim wydarzeniem, na który zakochani czekali dosłownie całe życie, a to wszystko przez jedną decyzję rodziców. Historia tej miłości to gotowy scenariusz na film. 

Nastolatkowie chcieli wziąć ślub, zakochali się bez pamięci

Trudno uwierzyć, że takie rzeczy nie dzieją się tylko i wyłącznie w filmach. Panna młoda mogła nałożyć obrączkę na rękę ukochanego po 60 latach od zaręczyn. Historia Len i Jeanette jest nieprawdopodobna. 

W 1963 r. 19-letni Len Allbrighton bez pamięci zakochał się w 18-letniej Jeanette Steer. Nastolatka również odwzajemniała uczucie. Para gotowa była spędzić ze sobą całe życie i układała bardzo konkretny plan.

Len i Jeanette chcieli wyjechać z Wielkiej Brytanii. Mieli osiąść w Australii i tam poszukać lepszego życia dla siebie i swoich dzieci. Plany zakochanych nastolatków brutalnie stłamsili jednak rodzice 18-letniej dziewczyny.

Justyna Żyła zabrała głos w sprawie choroby Marty Kubackiej

Justyna Żyła zabrała głos w sprawie problemów zdrowotnych Marty Kubackiej. Padły ważne słowa

CZYTAJ DALEJ

Rodzice 18-latki powiedzieli nie, wielka miłość wydawała się stracona

Rodzince Jeanette kategorycznie zabronili nastolatkom być razem, nie wspominają o wspólnej wyprowadzce na drugi koniec świata. Byli całkowicie przeciwni temu związkowi i powiedzieli wprost: żadnego ślubu nie będzie. 

Nie wiedzieli, że ich słowa po 60 latach stracą moc, a zakochani powiedzą sobie sakramentalne tak. Droga do ponownego połączenia Jeanette i Lena nie była jednak prosta.

Po odrzuceniu przez rodziców nastolatki Len postanowił wdrożyć w życie wcześniejsze plany. Wyjechał do Australii, a kiedy zdał sobie sprawę, że ukochana do niego nie dołączy, zaczął układać sobie życie na nowo. Poznał kobietę i wziął ślub. Został ojcem trójki dzieci.

Jeanette również ułożyła sobie życie u boku innego mężczyzny. Mieszkająca w Wielkiej Brytanii kobieta wyszła za mąż i urodziła dwójkę dzieci. Nadal trzymała jednak pierścionek zaręczynowy, który otrzymała od pierwszego ukochanego. Los sprawił, że po wielu latach Len stanął na progu domu dojrzałej Jeanette. Usłyszał wtedy druzgocące słowa.

Panna młoda po 60 latach powiedziała sakramentalne "tak"

Kiedy w 2015 r. Len rozwiódł się ze swoją żoną, nie mógł przestać myśleć o swojej nastoletniej miłości. Postawił wszystko na jedną kartę, wsiadł na pokład samolotu i poleciał do Wielkiej Brytanii. Stanął na progu domu ukochanej i usłyszał, że z miłosnego połączenia zakochanych nici, gdyż kobieta jest wierna swojemu mężowi i nie ma zamiaru go porzucić

Druzgocące słowa nie złamały jednak Lena. Po dwóch latach otrzymał od Jeanette telefon. Kobieta poinformowała ukochanego, że jej mąż zmarł na raka i teraz nie ma już żadnych przeszkód na drodze do odnowienia dawnego uczucia. 

Koniec końców po 60 latach od zaręczyn para stanęła na ślubnym kobiercu i została małżeństwem. Panna młoda miała 78 lat, a 79-letni pan młody nie mógł ukryć radości. 

Źródło: mirror

dom

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć

CZYTAJ DALEJ
Dawid Kubacki i Marta Kubacka

To dzieje się na profilu Marty Kubackiej. Niesamowity widok, trudno powstrzymać łzy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >

Polska

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >

Polska

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Jeśli poczekasz, możesz liczyć na 400 zł do emerytury. Znamy szczegóły
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Świat

Piotr Szczurowski

Księżniczka Eugenia urodziła. Pokazała zdjęcie dziecka
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach
Czytaj więcej >
Świat

Piotr Szczurowski

Wojna księcia Harry'ego i Meghan Markle odbija się na ich dzieciach. Smutne urodziny Lilibet
Czytaj więcej >