Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Żałoba w OSP Bińcze. Nie żyje Piotr Serafin. Strażak miał 18 lat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.04.2024 13:48

Żałoba w OSP Bińcze. Nie żyje Piotr Serafin. Strażak miał 18 lat

świeczka
Fot. Pixabay/Arcaion, Facebook/OSP Bińcze

Smutne wieści z miejscowości Bińcze na Pomorzu. Nie żyje 18-letni druh miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Piotr Serafin kilka dni temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. W mediach społecznościowych strażaka pożegnali koledzy.

Tragiczny wypadek w Nadziejowie. 18-latkowie trafili do szpitala

Do wypadku, który, jak się okazało, miał śmiertelny skutek doszło w piątek (5 kwietnia) na drodze wojewódzkiej nr 201 niedaleko Nadziejewa (woj. pomorskie). Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej informowała wówczas, że osobowe BMW z nieustalonych przyczyn zjechało z pasa ruchu i uderzyło w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała dwójka 18-latków.

Kierowcą auta, co wyszło na jaw później, był druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Bińczach Piotr Serafin. Obok niego w fotelu pasażera jechała nastoletnia koleżanka. Choć mężczyzna sam wyszedł z wraku, jego stan od początku był ciężki. Kobietę natomiast trzeba było wydobywać, używając specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

Łódzkie. 17-latka wysiadła na moment z samochodu. Po chwili nie żyła

Nie żyje druh Piotr Serafin z OSP Bińcze

18-letni strażak-ochotnik został zabrany do szpitala na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, po czym w placówce przystąpiono do walki o jego życie. Jego koledzy przekazali we wtorek (9 kwietnia), że druha Piotra nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Wszystkie Druhny i Druhowie łączą się z rodziną w smutku - napisano no oficjalnym profilu OSP Bińcze na Facebooku.

Portal Remiza podaje dodatkowo, że Piotr Serafin wywodził się z rodziny o strażackich tradycjach. W marcu udało mu się ukończyć kurs podstawowy.

Kolejna śmierć młodego strażaka-ochotnika. Nie żyje Patryk Szpilski

W ubiegłym tygodniu o śmierci innego strażaka-ochotnika informowała także Gazeta Gryfińska. W drugi dzień świąt druhowie z OSP Krajnik Dolny poinformowali, że nie żyje ich kolega Patryk Szpilski.

Zawsze będziemy pamiętać Cię jako dobrego i pozytywnego człowieka - przekazała OSP Krajnik Dolny.

Rodzinie i przyjaciołom 24-latka złożono kondolencje. Młody mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń odniesionych po wypadku drogowym.

Źródło: Remiza.pl, Facebook, Gazeta Gryfińska