Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wystarczyła chwila nieuwagi. Zderzenie czterech pojazdów na A4, nie żyje 41-latek
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 29.05.2024 17:00

Wystarczyła chwila nieuwagi. Zderzenie czterech pojazdów na A4, nie żyje 41-latek

wypadek
Fot. Policja Dolnośląska

Dramatyczne doniesienia z woj. dolnośląskiego. Na autostradzie A4 doszło do zderzenia czterech pojazdów. Sprawca wypadku uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, 41-latek poniósł śmierć na miejscu. Policja ponowiła apel do kierowców – chwila nieostrożności może kosztować nas życie.

Wypadek na autostradzie A4. Nie żyje kierowca TIR-a

Do wypadku doszło w niedzielę, 27 maja, na jezdni autostrady A4 w kierunku granicy z Niemcami. Służby otrzymały chwilę przed godziną 19 informację o zderzeniu czterech pojazdów na 3 kilometrze trasy. 

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 41-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Man z nieustalonych na ten moment przyczyn uderzył w tył naczepy zestawu ciężarowego, który stał przed nim w korku.

Czy można zjeżdżać z ronda lewym pasem? Odpowiedź zaskoczy wielu kierowców

Tragedia na A4 w kierunku Niemiec. Nie żyje 41-latek

Siła uderzenia była tak duża, że zestaw ciężarowy przemieścił się i uderzył w stojący przed nim samochód osobowy marki Volkswagen. Ten z kolei zatrzymał się na poprzedzającym pojeździe ciężarowym. Niestety, życia sprawcy wypadku nie dało się uratować. 41-latek zginął na miejscu.

ZOBACZ: Donald Tusk zwołał konferencję przy granicy. Padła kluczowa deklaracja

Policja ponawia apel do kierowców

Na miejscu przez wiele godzin trwały prace policjantów ruchu drogowego i pionu dochodzeniowo-śledczego. Pod nadzorem prokuratora okoliczności zdarzenia wyjaśniali także technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Funkcjonariusze po raz kolejny zaapelowali o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także zachowanie zdrowego rozsądku i czujności. Przypomnieli również, że od początku 2024 roku na autostradzie A4 w powiecie zgorzeleckim miały miejsce 61 kolizje drogowe i jeden wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci nie mają wątpliwości, że dochodzi do nich za sprawą niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, a także nieprawidłowej zmiany pasa ruchu.

411-241391.jpeg

Źródło: KPP w Zgorzelcu, Policja Dolnośląska.