Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wysoka liczba zakażeń koronawirusem w poniedziałek
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 25.10.2021 10:32

Wysoka liczba zakażeń koronawirusem w poniedziałek

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Paweł Skraba / EAST NEWS

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce zaczęła się we wrześniu. Od tego czasu notowane są notoryczne wzrosty zakażeń. Ostatni tydzień obfitował w szczególnie wysokie wyniki, jakich nie widzieliśmy od maja tego roku. Wynik z poniedziałku przeraził nawet resort zdrowia.

W niedzielę Polskę obiegła wieść, że zanotowano 4728 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 13 osób zginęło ze względu na zakażenie. Liczby te szokują tym bardziej, że w weekendy notowane są zwykle znacznie niższe liczby przypadków, niż w reszcie tygodnia.

I tym razem były one niższe wobec ponad 5,5 tys. zakażeń, które zanotowano w czwartek i piątek. Jednak stosunkowo niewielka różnica między tymi dniami wskazuje wyraźnie, że czwarta fala przybiera na sile.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zakażenia koronawirusem. Dane za poniedziałek 25 października

Dane z poniedziałku 25 października przebijają jednak doniesienia z niedzieli oraz poprzednich dni. Po publikacji liczby przypadków niewątpliwie za głowę złapali się nawet w Ministerstwie Zdrowia.

Skala zakażeń jest bowiem ogromna. Z danych, które przekazał resort wynika, że odnotowano aż 2950 przypadków zakażenia koronawirusem oraz 0 śmierci spowodowanych przez niego. Tak wysokie liczby nawet po weekendzie, a dane z poniedziałku zawsze są najniższe względem reszty tygodnia, niewątpliwie prowadzą nas do wprowadzenia pierwszych obostrzeń, które z każdym kolejnym dniem wydają się coraz bardziej nieuchronne.

Warto też spojrzeć na tę liczbę zakażeń przez pryzmat wyników sprzed tygodnia. 18 października poinformowano o 1537 zakażeniach, a jeszcze wcześniej - 11 października w poniedziałek o 903 przypadkach. Niewątpliwie jak na dłoni widać, jak bardzo rozpędza się czwarta fala.

Resort zdrowia poinformował także, że liczba osób hospitalizowanych wynosi w poniedziałek już 5042 pacjentów, co oznacza wzrost o 336 osób. Z kolei pod respiratorami leży kolejnych 14 chorych, co daje w sumie 444 zajęte respiratory.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet