Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ranni
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.03.2024 14:57

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ranni

policja niemiecka
Unsplash @augustinfoto

W niedzielę 3 marca na autostradzie A4 w Niemczech w pobliżu Drezna doszło do wypadku polskiego busa. Pojazd zderzył się z ciężarówką, po czym wjechał w bariery i przewrócił się na bok. Co najmniej sześć osób zostało rannych, trzy z nich ciężko.

Wypadek polskiego busa w Niemczech

Do wypadku doszło w niedzielę nad ranem, około godziny 4.00 na autostradzie w pobliżu Drezna pomiędzy Nossen a Wilsdruff w kierunku Polski.

Jak przekazały niemieckie media, polski minibus marki mercedes uderzył w tył samochodu ciężarowego z naczepą. Następnie miał wjechać w bariery i przewrócić się na bok.

Kelnerka nie zdążyła uciec. Szczegóły po wybuchu gazu na Śląsku

Wypadek polskiego busa. Są ciężko ranni

Busem miało podróżować łącznie 9 osób. Według wstępnych ustaleń 6 osób zostało rannych, w tym 3 ciężko. Jedna osoba - kobieta - była uwięziona w rozbitym pojeździe. Strażacy, aby ją wydostać, musieli użyć specjalistycznego sprzętu.

ZOBACZ: Śląsk. Wybuch butli z gazem w restauracji. W lokalu było 36 osób

Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Kierowca ciężarówki, z którą zderzył się polski bus, nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policja będzie wyjaśniać szczegóły

Niemiecki portal tag24.de informuje z kolei, że poszkodowanych w wyniku wypadku zostało 9 osób. Okoliczności i szczegółowe przyczyny zdarzenia badać będą służby. Na razie policja nie przekazuje więcej szczegółów. Na zdjęciach z wypadku, które pojawiły się w niemieckich mediach widać, że przód pojazdu został kompletnie zniszczony.

ZOBACZ: Wypadek w Szczecinie. Ujawniono nowe szczegóły ws. sprawcy

Na skutek wypadku autostrada w kierunku Drezna była przez kilka godzin zamknięta.