Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śląsk. Wybuch butli z gazem w restauracji. W lokalu było 36 osób
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.03.2024 09:29

Śląsk. Wybuch butli z gazem w restauracji. W lokalu było 36 osób

akcja ratunkowa
fot. KM PSP w Rudzie Śląskiej

W sobotę, 2 marca wieczorem w jednym z lokali gastronomicznych w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie) doszło do wybuchu butli z gazem. W momencie eksplozji w lokalu znajdowało się 36 osób. Są poszkodowani. 

Ruda Śląska. Wybuch butli z gazem w barze

Do zdarzenia doszło w sobotę 2 marca wieczorem. Służby otrzymały zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w restauracji przy ulicy Szyb Andrzeja w Rudzie Śląskiej. Na miejsce natychmiast skierowano kilka jednostek straży pożarnej. Łącznie w akcji brało udział 8 zastępów.

Przyczyną była nieszczelność 11-kilogramowej butli z gazem, w wyniku czego doszło do małego wybuchu - przekazał młodszy kapitan Łukasz Latos z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Wybuch butli z gazem. Jedna osoba ranna

Jak poinformował strażak, w momencie wybuchu w lokalu przebywało 36 osób. Wszyscy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej.

ZOBACZ: Dramat 5-letniego Filipka. Lekarze w szpitalu odmówili mu pomocy

Jedna osoba została ranna, wymagała udzielenia pierwszej pomocy. Została zabrana do szpitala oparzeniowego - przekazał strażak. Pozostałe osoby przebadane na miejscu zdarzenia nie wymagały hospitalizacji.

Wybuch butli z gazem w lokalu na Śląsku

Wstępnie na miejsce zdarzenia zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak po rozpoznaniu sytuacji został on odwołany.

Ostatecznie akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie 22.00. Na miejscu pracowało 23 strażaków z 8 zastępów. 

km psp rs.png
fot. KM PSP w Rudzie Śląskiej

Źródło: Goniec.pl/PAP