Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek autokaru z Polski na Ukrainie. Jest wielu rannych, trwa akcja ratunkowa
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 28.03.2023 15:04

Wypadek autokaru z Polski na Ukrainie. Jest wielu rannych, trwa akcja ratunkowa

wypadek
Facebook/Policja w obwodzie chmielnickim

Ukraina. Niepokojące informacje z obwodu chmielnickiego w Ukrainie. Jak informuje tamtejsza policja, doszło do niebezpiecznego wypadku, na skutek którego autokar relacji Warszawa-Odessa wypadł z trasy i przewrócił się na bok. Na pokładzie przebywało 25 osób, w tym dzieci. Są ranni.

Wypadek autokaru w Ukrainie

28 marca, we wtorek doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego niedaleko miejscowości Wołoczyska (obwód chmielnicki) w zachodniej Ukrainie. Autobus pasażerski jadący z Warszawy w kierunku Odessy w pewnym momencie wypadł z trasy, wjechał do rowu, po czym przewrócił się na bok. 

Poszła do Biedronki po bułki, gdy spojrzała na półkę zdębiała. Od razu chwyciła za telefon

Na pokładzie było 25 pasażerów, w tym dwoje dzieci

Według wstępnych ustaleń tamtejszej policji kierowca autobusu Warszawa-Odessa w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. W momencie wypadku, na pokładzie pojazdu znajdowało się 25 pasażerów, w tym dwójka dzieci. 

Jak poinformowały ukraińskie służby, dokładna liczba osób poszkodowanych na ten moment nie jest znana. Na miejscu są zespoły ratownictwa medycznego, które czuwają nad osobami potrzebującymi wsparcia.

Groźny wypadek autokaru z Polski na terenie Ukrainy

Na zdjęciu, które zamieściła ukraińska policja na swoim Facebooku widać autokar przewoźnika FlixBus. Masywny pojazd leży w pewnej odległości od szosy. Rejony zachodnie okupowanego kraju nawiedziły we wtorek intensywne opady śniegu, które przyczyniły się do trudnych warunków drogowych.

Źródło: FB / Policja w obwodzie chmielnickim