Goniec.pl
 Andrzej Iwanczuk / REPORTER

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wyniku sondażu. Spada poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości

14 Października 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Survey wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je rządząca od sześciu lat Zjednoczona Prawica. Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjanci nie mają jednak powodów do radości - ich notowania uległy delikatnemu spadkowi.

"Dziennik Gazeta Prawna", która opublikowała wyniku sondażu wskazuje, że w badaniach "wciąż obowiązuje mała stabilizacja". Zmiany są nieznaczne - wzrosty procentowe zaliczyły jednak Koalicja Obywatelska i Polska 2050.

wszystkich świętych

Wszystkich Świętych może być trudne dla wielu. Ceny wystrzeliły

CZYTAJ DALEJ

Zjednoczona Prawica zaliczyła spadek

Z wyników sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjanci mogliby ponownie świętować wygraną. Za obecnym kształtem rządu opowiedziało się 35,4 procent ankietowanych, czyli o niecałe 2 procent mniej, niż we wrześniowym badaniu.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Koalicja Obywatelska, której notowania wzrosły z 25 procent do 27,1 procent. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na poparcie 9,5 procent respondentów (we wrześniu było to 8,1 procent ankietowanych).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Chęć głosowania na skrajnie prawicową Konfederację wyraziło 6,8 procent badanych, a na Lewicę - 6,7 procent uczestników sondażu. Tuż za progiem wyborczym - z wynikiem 4,6 procent znalazło się PSL. Aż 9,9 procent Polaków nie wie, na kogo oddałoby głos.

Polacy są niezrażeni

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się niesłabnącym poparciem pomimo kontrowersji, które decyzje polityków budziły w ostatnich tygodniach. Można było podejrzewać, że Polacy wykażą zbulwersowanie najnowszym wyrokiem TK - tak się jednak nie stało.

- Ani wzbudzający emocje wyrok TK w sprawie prawa unijnego, ani zorganizowane w reakcji na to wiece opozycji nie wpłynęły znacząco na poparcie dla partii politycznych. W sondażach wciąż obowiązuje mała stabilizacja - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Irmina JachAutor

Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >