Goniec.pl
rodzina-wybuch-krematorium

East News IMAGO STOCK

Wybuch w piecu krematoryjnym. Rodzina została obarczona kosztami, zakłady się tłumaczą

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Po kremacji bliskiego rodzina nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała. W trakcie palenia ciała w w piecu krematoryjnym w Strzelinie doszło do eksplozji. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wybuchu był rozrusznik. Krematorium obciążyło kosztami krewnych zmarłego. Według nich jednak skremowany mężczyzna nigdy nie miał takiego urządzenia.

Sprawę rodziny, która została początkowo została obciążona kosztami przez krematorium, opisała „Gazeta Wrocławska”. Kremacja odbyła się w połowie czerwca w podwrocławskim Strzelinie. Wówczas w piecu doszło do wybuchu z powodu rozrusznika.

kajra

Żona Sławomira będzie uczestniczką nowej edycji programu „Taniec z gwiazdami”

CZYTAJ DALEJ

Niczego nieświadoma rodzina dwa dni po kremacji bliskiego otrzymała fakturę z krematorium. Według dokumentu, który otrzymali 16 czerwca, mieli zapłacić – oprócz ceny pochówku – 800 złotych w celu pokrycia kosztów naprawy pieca krematoryjnego.

Rodzina twierdzi, że zmarły nie miał rozrusznika

Dostarczona faktura wywołała szok wśród członków rodziny skremowanego mężczyzny. Bliscy utrzymują, że zmarły nigdy nie miał wszczepianego rozrusznika. Dokumenty medyczne także potwierdzają ich wersję.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mężczyzna, którego skremowano w połowie czerwca, zmarł z powodu udaru. Od maja był kilka razy hospitalizowany. Wszystko wskazuje na to, że senior rzeczywiście nie miał takiego urządzenia. Bliscy nie są zadowoleni zaistniałą sytuacją.

Stanowisko w tej sprawie zajął syn zmarłego. W rozmowie z „Gazetą Wrocławską” zapewnia, że problemem nie są pieniądze, których zażądali pracownicy krematorium. Nie podoba mu się przede wszystkim to, jak on i jego krewni zostali potraktowani zaraz po śmierci seniora.

– Nie oskarżamy też nikogo o nic, ale sposób, w jaki zostaliśmy potraktowani, jest dla nas bulwersujący i niezrozumiały. Dlatego chcemy wyjaśnić tę sytuację – wyjaśnił na łamach „Gazety Wrocławskiej”.

Krematorium zdjęło z rodziny koszty naprawy

Po zebraniu dotychczasowych informacji wynika, że rodzina seniora nie musi się już przejmować finansami, ponieważ krematorium wycofało żądanie pokrycia kosztów spowodowanych wybuchem rozrusznika. Nie oznacza to jednak końca sprawy.

Obecnie spór toczy się między krematorium a zakładem pogrzebowym, który sugeruje, że rozrusznik już wcześniej mógł się znaleźć w piecu krematoryjnym i wreszcie doszło do wybuchu. To jednak niepokojąca perspektywa, która wskazuje, że w piecach mogą mieszać się prochy zmarłych.

Pracownicy krematorium wystawili taką fakturę, obciążając rodzinę, ponieważ według procedur bliscy w zakładzie pogrzebowym mają obowiązek podpisania deklaracji o braku wszczepionego rozrusznika w ciele zmarłego. Teraz zakład i krematorium muszą dojść do porozumienia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Doda wystąpiła na festiwalu w Sopocie. Miała na sobie piękną sukienkę

  • Od 1 lipca startuje program Profilaktyka 40 plus. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie

  • Dziennikarze i fani niezadowoleni po występie Beaty Kozidrak. Poszło o jej zachowanie i głos

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >