Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Wpadka w spocie reklamowym TVP. Dziennikarz oburzony
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 14.02.2024 15:55

Wpadka w spocie reklamowym TVP. Dziennikarz oburzony

Jacek Nizinkiewicz
screen ''platforma X''

W ostatnich dniach TVP wyemitowała spot reklamowy, w którym pojawili się politycy koalicji rządzącej. Wśród nich znaleźli się m.in. europoseł Robert Biedroń, były prezydent Bronisław Komorowski czy szef MZS Radosław Sikorski. Swoją twarz w spocie reklamowym zobaczył też publicysta "Rzeczpospolitej". Jego oburzenie dosięgło zenitu. O co poszło? 
 

Wpadka TVP. Poszło o spot reklmowy

13 lutego Telewizja Polska wyemitowała swój nowy materiał autopromocyjny. Udział w nim wzięły znane twarze sceny politycznej takie jak Bronisław Komorowski, Robert Biedroń oraz Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz - publicysta "Rzeczpospolitej". 

O ile politycy partii rządzącej wyrazili słowa zachwytu, że po dłuższej przerwie znowu mogą pojawić się w telewizji publicznej, tak dziennikarz Nizinkiewicz nie krył swojego oburzenia tym faktem. 
 

Wypadek awionetki pod Olsztynem. Jedna osoba nie żyje

TVP nie pyta o zgodę?

W spocie reklamowym jako pierwszy występuje publicysta "Rzeczpospolitej" i wyraża swoją radość z obecności w stacji TVP słowami: “Jestem pierwszy raz od 2017 roku”. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że wizerunek Nizinkiewicza miał zostać wykorzystany w autopromocji stacji bez udzielenia jakiejkolwiek zgody zainteresowanego. 

Szanowna TVP Info, nikt mnie nie pytał o wykorzystanie mojego wizerunku w spocie - stwierdza rozgoryczony dziennikarz w mediach społecznościowych.
 

Nizinkiewicz: "Nie życzę sobie"

Oprócz publicysty w materiale TVP można zobaczyć również twarze ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, europosła Roberta Biedronia, byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz jedyną posłankę, minister zdrowia Izabelę Leszczyńską. 

Żadna z wyżej wymienionych osób nie czuła się urażona swoim udziałem w spocie reklamowym TVP. Największym problemem okazało się wykorzystanie wizerunku Jacka Nizinkiewicza bez zapytania go o pozwolenie. Jak zareagował na spot dziennikarz "Rzeczpospolitej"?

Gdybyście Państwo zapytali, nie zgodziłbym się. Tym bardziej, że nie życzę sobie występować w spotach z politykami. Byłem w TVP po zmianie raz, ze względu na WOŚP. Proszę usunąć mnie z tego spotu!" — napisał oburzony Nizinkiewicz na platformie X

Telewizja Polska w środę odniosła się do całej sprawy i postanowiła przeprosić za zaistniałą sytuację Jacka Nizinkiewicza, na co on zareagował wpisem w mediach społecznościowych"

Spot ma zostać zmieniony i nie będzie mojego w nim udziału. Sprawę uważam za zamkniętą" — odpowiedział dziennikarz