Goniec.pl
rydzyk-ile-placa

East News Jakub Kaminski

Wiemy, ile zarabia się u Rydzyka w fundacji

14 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Opublikowano sprawozdanie roczne z działalności Fundacji Nasza Przyszłość ojca Rydzyka. Toruński redemptorysta jest założycielem i przewodniczącym rady organizacji. Z dokumentu można dowiedzieć się między innymi, ile zarabiają jego pracownicy. Wbrew temu, co może sądzić wielu Polaków, zarobki nie są gigantyczne, mówiąc delikatnie.

Choć Tadeusz Rydzyk na brak gotówki nie może narzekać, to okazuje się, że pracownicy jego fundacji nie zarabiają kokosów. Tak przynajmniej wynika ze sprawozdania rocznego, które ujrzało światło dziennie. Wygląda na to, że przeciętna osoba, która pracuje w Fundacji Nasza Przyszłość, nie może liczyć na szczodre wypłaty co miesiąc.

Rowerzystka

Policja poszukuje kobiety ze zdjęcia. Mogła uciec z miejsca zdarzenia

CZYTAJ DALEJ

Z doniesień mediów wynika, że pracownicy fundacji ojca Rydzyka średnio zarabiają 1790,48 zł miesięcznie. Warto też zauważyć, że jest to kwota brutto. Jednak należy również nadmienić, że mogą jeszcze liczyć na nagrody. W ubiegłym roku wypłacono ich łącznie 109 tys. zł. Natomiast najwyższe jednorazowe wynagrodzenie wyniosło aż 11 674,14 zł.

Zarobki u ojca Rydzyka

Warto przypomnieć, że ojciec Rydzyk – podobnie jak reszta władz organizacji – nie może liczyć na pensję. Za to wygląda na to, że zarobki wśród pracowników jego fundacji są mocno zróżnicowane. Nie zmienia to jednak faktu, że przeciętna pensja nie rzuca na kolana. Chociaż wynagrodzenie wysokości przekraczającej kwotę 11 tys. może już zrobić wrażenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Założona przez Tadeusza Rydzyka Fundacja Nasza Przyszłość została powołana do życia w 1995 roku. Siedziba organizacji znajduje się w Warszawie i ściśle współpracuje z Radiem Maryja oraz Telewizją Trwam. Miała duży udział w wydaniu wielu książek i płyt związanych z toruńskimi mediami. Co roku publikuje także Kalendarz Rodziny Radia Maryja.

Media ojca Rydzyka wzywają do obecności na procesie

Od pewnego czasu Tadeusz Rydzyk ma poważne kłopoty. Organizacja Watchdog oskarżyła duchownego oraz dwie inne osoby z fundacji Lux Veritatis. Toruńskie media zaczęły wzywać wiernych do przybycia na rozprawę zakonnika. Warto przypomnieć, że miała się odbyć dzisiaj tj. 14 października. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli.

Apelujemy do wszystkich widzów TV Trwam i słuchaczy Radia Maryja o obecność i modlitewne wsparcie – przekazano w komunikacie na stronie Radia Maryja.

Na oficjalnej stronie radia ojca Rydzyka pojawił się też artykuł zatytułowany: „Kolejna rozprawa ws. bezpodstawnych zarzutów wobec fundacji Lux Veritatis”. Sam zakonnik oświadczył, że postępowanie wobec niego jest nękaniem. Redemptorysta stwierdził, że „to następny etap do zlikwidowania Telewizji Trwam i Radia Maryja”.

Potężny aktor wziął ślub z drobną kobietą. Nie spodziewał się dramatu, który stał się później

Slajd 1 z 5

Júlíus Björnsson to jeden z największych aktorów

Júlíus Björnsson jest inslandzkim strongmanem, który większą popularność zdobył jednak jako aktor. Ogromna sylwetka mężczyzny sprawiła, że zainteresował się nim show-biznes. Sportowiec otrzymał rolę w jednym z najbardziej znanych seriali – "Grze o tron". W produkcji HBO znanej na całym świecie wcielił się w postać Gregora Clegana, czyli Góry. Warto wspomnieć, że mężczyzna mierzy ponad dwa metry wzrostu, a jego waga przekracza 150 kilogramów. Fot. Instagram/thorbjornsson

 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: o2.pl; Onet.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >