Goniec.pl > Polska > Wielkopolska. Pożar Biedronki pod Poznaniem. Akcja gaśnicza trwała 7 godzin
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 29.08.2022 16:12

Wielkopolska. Pożar Biedronki pod Poznaniem. Akcja gaśnicza trwała 7 godzin

Pożar Biedronki w Buku (woj. wielkopolskie), ogień objął dach sklepu
OSP w Dobieżynie

Nocny pożar dachu Biedronki w Buku w Wielkopolsce. Płomienie pojawiły się niespodziewanie i bardzo szybko objęły górną część budynku. Strażacy nie mieli łatwego zadania, a okoliczni mieszkańcy zostali obudzeni przez wycie syren i niebieskie światła rozdzierające nocną ciemność.

Biedronka w Buku (woj. wielkopolskie) stanęła w płomieniach. Strażacy tuż po godzinie 1 w nocy zostali wezwani do płomieni coraz śmielej obejmujących dyskont, który w ciągu dnia wypełniony jest ludźmi.

Wielkopolscy strażacy wyrwani ze snu od razu wiedzieli, co trzeba robić. Na parkingu Biedronki w Buku pojawił się strażacki basen, tak by nie zabrakło wody. Akcja nie należała do prostych. Straty również nie są małe.

Pożar Biedronki w Buku (woj. wielkopolskie). Fot.: OSP Szewce
Pożar Biedronki w Buku (woj. wielkopolskie). Fot.: OSP Szewce

Wielkopolska: nocny pożar Biedronki w Buku

Spokojne, nocne życie mieszkańców podpoznańskiego Buku zmieniło się z 28 na 29 sierpnia. W nocy doszło do pożaru lokalnej Biedronki. Dyskont mieści się przy ul. Jana Pawła II.

Akcja gaśnicza trwała od godziny 1 nad ranem. Kiedy strażacy kończyli walkę z płomieniami, na horyzoncie zaczęło pojawiać się słońce. Pożar nie dawał za wygraną przez przeszło 7 godzin.

Nocny pożar Biedronki w podpoznańskim powiecie. Fot.: OSP w Dobieżynie
Nocny pożar Biedronki w podpoznańskim powiecie. Fot.: OSP w Dobieżynie

Pożar Biedronki był groźny i trudny do opanowania. Ogniem zajął się dach budynku, a jego wypełnione po brzegi półki nie ułatwiały prób zapanowania nad pożarem. Na szczęście nikt nie ucierpiał i strażacy mogli skupić się jedynie na akcji gaśniczej. Nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji.

Pożar Biedronki, płomienie objęły dach dyskontu. Fot.: OSP w Dobieżynie
Pożar Biedronki, płomienie objęły dach dyskontu. Fot.: OSP w Dobieżynie

17 zastępów straży pożarnej gasiło dach Biedronki

Na parkingi Biedronki w Buku podjechało aż 17 zastępów straży pożarnej. W miejscu, gdzie zazwyczaj stają samochody klientów sklepu, pracujący na miejscu strażacy rozłożyli czerwony basen, gdzie wlana została woda.

Pożar Biedronki w podpoznańskim Buku. Fot.: OSP Szewce
Pożar Biedronki w podpoznańskim Buku. Fot.: OSP Szewce

Aż połowa dachu Biedronki uległa spaleniu. Strażacy zapobiegli dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia i uchronili dalszą część poszycia od zniszczenia. Nadpaleniu uległo również logo powieszone nad drzwiami wejściowymi.

Skala zniszczeń w spalonej Biedronce w Wielkopolsce. Fot.: OSP w Dobieżynie
Skala zniszczeń w spalonej Biedronce w Wielkopolsce. Fot.: OSP w Dobieżynie

Kluczowe jest ustalenie faktycznych strat po pożarze. Nie będą one małe i konieczne będzie przeprowadzenie gruntownego remontu. Możliwe, że część wyposażenia sklepu również trzeba będzie wymienić. Powodem nie jest pożar a możliwe zalanie wodą przez strażaków walczących z płomieniami.

Teraz sprawą zajmą się śledczy. Pojawił się już wstępny scenariusz pożaru Biedronki w Buku. Według najbardziej prawdopodobnego scenariusza budynek dyskontu zajął się ogniem od stojącego za nim boksu ze śmieciami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl