Goniec.pl
wiadomość: zmian

własne

Ważna wiadomość dotycząca funkcjonowania urzędów. Już 22 marca zaczną obowiązywać istotne zmiany

21 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Bardzo ważna wiadomość dla wszystkich Polaków. 22 marca zaczną obowiązywać istotne zmiany dotyczące funkcjonowania urzędów na terenie całego kraju.

Już od jutra urzędy w całej Polsce będą funkcjonowały na nowych zasadach. Ma to związek z wprowadzonym przez rząd lockdownem, który potrwa przynajmniej do 9 kwietnia. Ważna wiadomość powinna dotrzeć do wszystkich osób.

Ważna wiadomość dotycząca funkcjonowania urzędów. Od jutra wchodzą istotne zmiany

Osoby, które planują w najbliższym czasie załatwić sprawy urzędowe, muszą przygotować się na ważne zmiany w funkcjonowaniu placówek. Od 22 marca przechodzą one bowiem w tryb funkcjonowania wewnętrznego.

O tym, jak będzie wyglądała praca urzędów na nowych zasadach, poinformował dokładniej między innymi krakowski magistrat. Urząd Miasta Kraków będzie od jutra dostępny jedynie dla klientów, którzy są umówieni na wizytę. Dostępność usług będzie ograniczona, a część spraw trzeba będzie załatwić elektronicznie. Podobnie będzie oczywiście w pozostałych urzędach na terenie całej Polski.

Prosimy, aby załatwianie spraw urzędowych odłożyć w czasie. Wszelkie dokumenty i wnioski do Urzędu Miasta Krakowa będzie można złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Poczty Polskiej, usługi Paczkomat Urząd 24, lub wrzucając kopertę do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do urzędu w 16 lokalizacjach - informuje krakowski urząd

Rozporządzenie wydane przez rząd, które dotyczy ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii zaleca kierownikom urzędom administracji publicznej lub jednostkom organizacyjnym, które wykonują zadania o charakterze publicznym wysyłanie swoich pracowników na pracę zdalną. Wyjątkiem będą tutaj jednak sądy i prokuratury, które dalej będą pracować w trybie stacjonarnym.

Chcąc załatwić jakąś sprawę w urzędzie, lepiej skontaktować się z nim drogą telefoniczną lub mailową. Powinniśmy wtedy otrzymać dalsze instrukcje od urzędników. 

Przypominamy, że wprowadzony przez władze lockdown potrwa przynajmniej do 9 kwietnia. Zaczął się natomiast 20 marca. W związku z nim zamknięte zostały hotele, część sklepów w galeriach handlowych, kina, baseny, sauny i solaria na terenie całego kraju. Wszyscy uczniowie przeszli w tryb nauczania zdalnego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Syn Beaty Szydło wydał oświadczenie. Prawda jest jasna. Kto stoi za jego posadą?

  • Minister zdrowia wyjaśnia co z kościołami na Wielkanoc. „Będą kontrolowane”

  • Podatki pożerają emerytury. Wiemy, jak tego uniknąć i odliczyć ulgi

Źródło: BusinessInsider

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >