Goniec.pl
Ksiądz

Pixabay.com/norbert.staudt/CC0

We Włoszech podczas mszy ksiądz wyznał kobiecie miłość

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Tego nikt się nie spodziewał. Podczas sprawowania mszy świętej ksiądz postanowił wyznać miłość kobiecie. Obecny na kazaniu biskup, jak i parafianie są w szoku. Kapłan postanowił, że odejdzie ze stanu duchownego. Podczas swojego szczerego wyznania zapewnił

Wierni z miejscowości Todi w Perugii w środkowych Włoszech na długo zapamiętają niedzielną mszę świętą. To, co się na niej wydarzyło, zaskoczyło i zszokowało wiernych.

Prowadzący liturgię duchowny w pewnym momencie wyznał, że jest zakochany w kobiecie. Wskazał przy tym, że nie złamał nigdy postanowień celibatu. - Moje serce jest zakochane, mimo że nigdy nie miałem okazji złamać obietnic, które złożyłem. Chcę spróbować żyć tą miłością - powiedział kapłan.

Niecodzienna msza święta

Riccardo Ceccobelli, kapłan diecezji Todi w środkowych Włoszech zdecydował się na niecodzienne wyznanie. Podczas niedzielnej mszy świętej kapłan wyznał miłość kobiecie, a także zwrócił się do swojego biskupa z prośbą o wyłączenie go ze stanu duchownego. Wszystkich zamurowało.

Lokalne media wskazują, że ksiądz został już zawieszony w posłudze duszpasterskiej i rozpoczęły się czynności mające za zadanie przywrócić go do stanu świeckiego. Biskup nie robił żadnych problemów zakochanemu duchownemu i pozwolił, by ten poszedł drogą, którą uważa za słuszną.

- Cała moja wdzięczność dla Don Riccardo za dotychczas wykonaną usługę. Przede wszystkim przesyłam mu moje najszczersze życzenia, aby ten wybór, dokonany z pełną swobodą, jak mi sam powiedział, zapewnił mu spokój i pogodę ducha - przekazał w oświadczeniu biskup Gualtiero Sigismondi.

Wszyscy wiedzieli?

Portal Corriere della Sera podaje, że w niewielkim miasteczku w środkowych Włoszech wszyscy wiedzieli o uczuciach, jakimi duchowny miał darzyć kobietę. Według lokalnych plotek, mężczyzna był widywany z kobietą.

Media ani kuria nie chcą ujawnić tożsamości kobiety, dla której ksiądz porzucił kapłaństwo.

[EMBED-480]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Oktawian GóralAutor

Humanista, człowiek wielu pasji. W dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Najchętniej podejmuje się tematyki społecznej, politycznej oraz związanej z ekonomią. Znaczną część życia poświęcił na pracy w branży turystycznej, które

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

"Psia grypa" rozeszła się po komendach. "GW" ujawnia skalę, KSP odpowiada

Czytaj więcej >

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >