Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Ważny komunikat Poczty Polskiej. Dostępna nowa usługa
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 05.06.2024 19:07

Ważny komunikat Poczty Polskiej. Dostępna nowa usługa

poczta polska
Fot. Iberion

Mimo doniesień o niekorzystnej sytuacji finansowej Poczta Polska chce iść z duchem czasu i właśnie powiadomiła o dołączeniu do swojego cennika nowej usługi. Z opcji na pewno ucieszą się ci, którzy rzadko korzystają z bankowości elektronicznej. Chodzi o wygodny sposób wykonywania przelewów błyskawicznych.

Poczta Polska wprowadza nową usługę

Doniesienie o kiepskiej sytuacji finansowej Poczty Polskiej nie zatrzymały spółki przed ogłoszeniem nowej inicjatywy. Tą ma być poszerzenie wachlarza usług – jedna z opcji może szczególnie zainteresować Polaków. Osoby, które nie korzystają z bankowości elektronicznej, mają teraz spory powód do zadowolenia. Od teraz będą mogli wygodnie zlecać szybkie przelewy przy kasie.

Waloryzacja emerytur. Tyle w czerwcu dostaną emeryci

Nowa usługa Poczty Polskiej. Możesz zlecić przelew błyskawiczny przy kasie

Przelewy Express Elixir będą dostępne w poszczególnych placówkach Poczty Polskiej. Czym one są? To usługa umożliwiająca błyskawiczne przekazanie środków. Wymiana odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu odbiorca otrzymuje pieniądze niemalże ”od ręki”. Przelewy będzie można zlecać bezpośrednio przy okienku.

ZOBACZ: Kazała uczniom rozwiązać zadanie, aż zdębiała na widok jednej z odpowiedzi. “Przyszły polityk”

Express Elixir w Poczcie Polskiej. Gdzie można zrobić przelew?

Nowa usługa Poczty Polskiej już pojawiła się w niektórych placówkach i będzie stopniowo rozszerzana. Docelowo ma być dostępna we wszystkich punktach w kraju. Udogodnienie jest wprowadzane we współpracy z Bankiem Pocztowym, a operatorem transakcji ma być Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej – tłumaczył w rozmowie z Interią Biznes Piotr Alicki, prezes Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Źródło: biznes.interia.pl, isbnews.pl, wiadomości.radiozet.pl