Goniec.pl > Polityka > Wassermann udzieliła szczerego wywiadu. Powiedziała, jaki naprawdę jest prezes PiS
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 24.09.2021 13:02

Wassermann udzieliła szczerego wywiadu. Powiedziała, jaki naprawdę jest prezes PiS

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
flickr.com/Piotr Drabik

Udzielając niedawno wywiadu, Małgorzata Wassermann wypowiedziała się na temat Jarosława Kaczyńskiego. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości opowiedziała o tym, jakim człowiekiem jest prezes partii rządzącej. Ze słów polityk wynika, że jest wyraźnie zafascynowana wicepremierem. Mówiła między innymi o jego spokoju oraz fenomenalnej pamięci.

Śledząc wywiad, którego udzieliła „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Małgorzata Wassermann, można wyczytać, że Jarosław Kaczyński to „człowiek wybitnie spokojny, a przy tym doskonale zorientowany w sprawach państwa”. Zafascynowana prezesem PiS posłanka zaznaczyła, że jest pamiętliwy.

Na łamach ogólnopolskiego dziennika Małgorzata Wassermann mówiła o napięciach polityczno-społecznych, jakie panują w Polsce, ale nie zapomniała też wspomnieć o Jarosławie Kaczyńskim. Nikogo chyba nie powinno dziwić, że o prezesie mówiła w samych superlatywach. Można odnieść wrażenie, że wicepremier jest idolem posłanki.

Małgorzata Wassermann o wizerunku Jarosława Kaczyńskiego

Gdy posłanka PiS zeszła na temat Jarosława Kaczyńskiego, zaznaczyła, że prezes partii rządzącej nie jest taki, jak go przedstawiają, niektóre media. Zaprzeczyła spekulacjom, według których wicepremier daje się ponosić emocjom i zapewniła, że zazwyczaj bije od niego spokój.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Macie państwo jakiś wykreowany obraz. Zapewniam panią, że to człowiek wybitnie spokojny, a przy tym doskonale zorientowany w sprawach państwa. Do niego nie przychodzi się nieprzygotowanym do rozmowy. On interesuje się wieloma rzeczami, które w rozmowie rozkłada na czynniki pierwsze – powiedziała na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”.

Przy okazji Małgorzata Wassermann dodała, że Jarosław Kaczyński ma „fenomenalną pamięć” i doskonale zapamiętuje rzeczy, które usłyszał. Peany na cześć prezesa PiS nie powinny chyba nikogo dziwić, ponieważ posłanka już wielokrotnie podczas udzielania wywiadów ujawniała swoją fascynację wicepremierem.

Rozmawiając z portalem Interia, Małgorzata Wassermann zdradziła, że imponuje jej podejście do polityki, jakie reprezentuje prezes PiS. Posłanka dodała, że choć z czasem zdarza im się spierać, to zazwyczaj kończy się to tym, że Jarosław Kaczyński jest w stanie przekonać ją do swojej racji.

– Zawsze patrzy z perspektywą. Niesamowicie go za to cenię. Dlatego jestem tu, gdzie jestem. Zdarza się, że rozmawiamy na jakiś temat, mamy inne zdania, a dopiero po jakimś czasie rozumiem, że on miał rację w swojej wizji – mówiła wówczas.

Laurka partii Jarosława Kaczyńskiego

Po rozmowach Małgorzaty Wassermann z mediami nie tylko Jarosław Kaczyński może być pewny, że będzie mógł przeczytać o sobie wiele ciepłych słów. Posłanka bardzo często chwali także innych członków PiS. Udzielając wywiadu Interii, wyrażała podziw w stosunku do Katarzyny Pawłowicz czy też Stanisława Piotrowicza.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego wielokrotnie wywoływała kontrowersje swoimi wypowiedziami. Małgorzata Wassermann natomiast pochwaliła jej „wybitną znajomość prawa konstytucyjnego”. Mówiąc na temat Stanisława Piotrowicza stwierdziła natomiast, że „może nie ma takich osiągnięć, ale jest po prostu bardzo dobrym prokuratorem z dużym doświadczeniem”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna; Interia.pl