Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa. Antywojenna demonstracja pod Pałacem Kultury i Nauki
Irmina Jach
Irmina Jach 25.03.2022 21:25

Warszawa. Antywojenna demonstracja pod Pałacem Kultury i Nauki

Z ostatniej chwili czerwone
Goniec.pl

Warszawa. W piątkowy wieczór przed Pałacem Kultury i Nauki odbyła się demonstracja przeciwko wojnie w Ukrainie. Uczestnicy chcieli w symboliczny sposób zwrócić uwagę na śmierć tysięcy osób, które zginęły od rozpoczęcia rosyjskiej agresji.

W rozmowie z PAP Piotr Wojtas z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, która wraz z Euromaidanem Warszawa zorganizowała demonstrację, podkreślił, że protest zaplanowano na czterech tysięcy uczestników, bo "tyle jest ofiar śmiertelnych wojny w Mariupolu".

Warszawa. Demonstracja przed Pałacem Kultury i Nauki

Wydarzenie rozpoczął flash mob. Uczestnicy położyli się na placu przed Pałacem Kultury i Nauki, by "w sposób symboliczny podkreślić, że w trwającej od miesiąca wojnie na Ukrainie ludzie ponoszą śmierć". Podczas pikiety przemawiała ukraińska aktywistka Natalia Panchenko, która podziękowała Polakom za wsparcie.

Wśród tłumu słychać było okrzyki: "Ratujcie Mariupol" i "Sława Ukrainie", a uczestnicy mieli ze sobą transparenty z hasłami: "Wolna Ukraina" i "Putler". Demonstranci postanowili zaśpiewać uroczyście także hymn Ukrainy.

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak w rozmowie z mediami poinformował, że podczas wydarzenia "nie doszło do żadnych incydentów". Relacje z protestu pojawiły się także w zagranicznych mediach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl