Goniec.pl
Wakacje to czas żniw dla złodziei, sprawdź, czy nie naznaczyli twojego mieszkania

Unsplash.com/schluesseldienstvergleich_eu

Znalazłeś monetę na wycieraczce lub mały rysunek przy drzwiach? Natychmiast zawiadom policję

6 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Wakacje to czas żniw, ale nie tylko dla rolników. Wyjechałeś na wypoczynek, a po powrocie znalazłeś przy swoich drzwiami rysunek diamentu, kółko, albo krzyżyk? Sprawdź dokładnie swoje mieszkanie i zadzwoń na policję. Złodzieje mają coraz więcej sztuczek i wytworzyli swój własny język. Lepiej go znać.

Tak jak osoby z kredytami cieszą się na myśl o spadku stóp procentowych, tak złodzieje ekscytują się okresem wakacyjnym. Nie jest to jednak postawa godna chrześcijanina.

Rejestr ciąż wszedł w życie, Adam Niedzielski i Ministerstwo Zdrowia są dumne z innowacji

Rejestr ciąż stał się faktem. Adam Niedzielski stworzył kolejny "bat na kobiety"

CZYTAJ DALEJ

Złodzieje tylko czekają, aż nieświadomi niczego Polacy wyjadą cieszyć się upragnionymi wakacjami. Często wcześniej sprawdzają, czy ich domy i mieszkania można - a przede wszystkim warto - odwiedzić pod nieobecność gospodarzy.

Policja ostrzega. Wakacje to czas żniw dla złodziei i ponownie wzrosła liczba zgłoszeń o kradzieży w czasie letniego wypoczynku. W Krakowie V Komisariat Policji umieścił na klatkach schodowych specjalne ogłoszenia.

Wakacje poza domem mogą zakończyć się przykrą niespodzianką, uważaj na złodziei

Wakacje pełne śmiechu, lodów i relaksu wspominane jako jedne z najgorszych wczasów w życiu? Może się tak stać, jeśli wasz dom trafi na celownik złodziei. Mieszkania są oznaczane, a my znamy uniwersalny kod oszustów.

Policja ostrzega, że wakacyjne włamania nie są rzadkością. W Krakowie na osiedlu Ruczaj pojawiła się pilna wiadomość uczulająca na krążące nieznane nikomu osoby. Ich intencje okazały się wyjątkowo złe.

- W związku ze zwiększoną liczbą przypadków włamań do mieszkań Dzielnicowy, Ogniwo Patrolowe oraz Służby Kryminalne V Komisariatu Policji w Krakowie zawiadomiły, że odnotowują praktyki przestępcze, polegające na znakowaniu przez złodziei mieszkań poprzez pozostawianie na wycieraczkach drobnych przedmiotów np. monet, naklejaniu kartek na drzwiach lokali mieszkalnych oraz malowaniu znaków graficznych, co stanowi uzyskanie przez włamywaczy informacji o dłuższej nieobecności mieszkańców w danym w lokalu - czytamy na specjalnej kartce wywieszonej na drzwiach klatki schodowej przez policję.

Skandal na cmentarzu, urna z prochami zniknęła z grobu

Rodzina znalazła urnę z prochami na grobie obok. Firma pogrzebowa nie ma sobie nic do zarzucenia

CZYTAJ DALEJ

Znalazłeś te oznaczenia? Złodzieje interesują się twoim domem

Czasem pozornie nieznaczące rzeczy warte są fortunę, a złodzieje dobrze wiedzą czego szukać w okradanych mieszkaniach. Szybka akcja pozwoli im obłowić się w skarby, a tobie zostać z niczym, ale o tym dowiesz się dopiero po powrocie z wakacji.

Nie tylko monety zostawione w wycieraczce, czy naklejki na drzwiach to sygnał, że w okolicy jest złodziej liczący na szybki zarobek. Jakie jeszcze znaki zwiastują kłopoty? Jest ich więcej, niż myślicie.

Najpopularniejsze jest sprawdzanie, czy w danym lokum w ogóle ktoś jest. Aby mieć co do tego pewność wystarczy zakleić zamek taśmą, czy zostawić ulotkę wsuniętą między framugę i drzwi.

Włamywacze mają jednak swój tajny kod. Rysują go kredą, ołówkiem, długopisem, a czasem nawet farbą. Na co zwracać uwagę? Oto co najczęściej znaczy szyfr złodziei:

  • diament: dom jest niezamieszkały,

  • trójkąt: w domu mieszka samotna kobieta,

  • krzyż: włamanie do tego mieszkania jest już zaplanowane,

  • zygzak: wewnątrz mieszkania/domu jest pies,

  • pięć kół/pięć kamieni: w tym lokum są pieniądze

  • przekreślone koło: nie ma nic wartościowego.

Elektryk pokazał swój paragon z niemieckiego Lidla

Polak pracuje w Niemczech, pokazał swój paragon z Lidla. Szybko zamknął usta krytykom

Elektryk mieszkający w Niemczech pokazał paragon z Lidla. - Gdzie tutaj widzisz 2 razy drożej - napisał mężczyzna na Twitterze. Powodem był zarzut dotyczący kłamstwa na temat tego, że za zachodnią granicą jest taniej. Rozpętała się prawdziwa burza, a dowodów nie zabrakło.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Strażacy pilnie apelują, w czasie upałów powróciło zagrożenie zatrucia czadem

Wiadomości

Lublin: Koszmarne odkrycie w przydomowym garażu, nie żyje dwóch mężczyzn. Strażacy apelują

Czytaj więcej >
Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >