Goniec.pl > Wiadomości > W przyszły weekend skoki wrócą do TVP. Widzowie będą mogli wybrać
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 29.11.2021 18:54

W przyszły weekend skoki wrócą do TVP. Widzowie będą mogli wybrać

skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Skoki w przyszły weekend powrócą do TVP. Jest to związane z miejscem organizowania konkursu - TVP może pokazywać hitowe zawody, które odbywają się w Wiśle lub Zakopanem, jak głosi ich umowa. Zmagania w Wiśle potrwają od piątku.

Choć forma skoczków nie jest taka, jaką wymarzyliby sobie polscy kibice na początek sezonu, to zawody wciąż ściągają przed telewizory tłumy widzów. To wielka żyła złota dla TVN, które od tego roku ma większość konkursu na wyłączność.

Skoki wrócą do TVP, ale tylko na kilka weekendów

Tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich transmitowany jest przez telewizję TVN. Wcześniej Discovery dzieliło swoje prawa do transmisji z TVP, ale ze względu na utrudnienia i aferę wokół lex TVN, spółka zrezygnowała z udostępniania praw telewizji publicznej.

To oznaczało, że TVP nie będzie mogło pokazać u siebie znakomitej większości konkursów, w tym m.in. Turnieju Czterech Skoczni, który co roku cieszy się ogromną popularnością. Wiadomo jednak, że w kilku przypadkach widzowie publicznej będą mogli oglądać skoki w kilku kanałach - w TVN, Eurosporcie i... TVP.

Wszystko zależy do miejsca rozgrywania zawodów. TVP może transmitować te, które odbywają się w Polsce na mocy osobnych umów z organizatorami. To oznacza, że zawody, które odbędą się w Wiśle i Zakopanem będziemy mogli oglądać zarówno w TVP jak i w TVN.

Widzowie będą mieć więc wybór i ocenią, w której stacji woleliby obejrzeć nadchodzące zmagania. Czy wielu z nich odwróci się od TVN?

Bilety na zawody w Wiśle schodzą jak świeże bułeczki

Wiadomo już, że kibice tłumnie pojawią się na zawodach w Wiśle. Wielu z nich kupiło już bilety na nadchodzący weekend. Dopingować będą zarówno w czasie kwalifikacji, jak i zawodów sobotnich i niedzielnych.

W sobotę rozegrany będzie pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy. Początek o 15:30. Konkurs indywidualny zaplanowany jest na niedzielę i rozpocznie się o godzinie 15:00.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Goniec