Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Trzy ofiary śmiertelne wichury w Rabce-Zdroju. Burmistrz podjął ważną decyzję
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 02.04.2024 08:17

Trzy ofiary śmiertelne wichury w Rabce-Zdroju. Burmistrz podjął ważną decyzję

wichury w Polsce straż pożarna
Fot. Państwowa Straż Pożarna, Facebook/Leszek Świder

W wielkanocny poniedziałek przez południe Polski przetoczyły się niszczycielskie wichury. Trzy osoby, w tym 6-letnie dziecko, zginęły w wyniku przygniecenia przez konar drzewa w Rabce-Zdroju. W związku z tymi wydarzeniami burmistrz gminy wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował o podjęciu ważnej decyzji. Mieszkańcy solidarnie okazali samorządowcowi pełne poparcie.

Tragiczny bilans wichur w Polsce

Wielkanocny poniedziałek w wielu miejscach kraju zachwycił piękną, słoneczną aurą i wysokimi temperaturami. Niestety, były i takie regiony, w którym prym wiodły wichury, a te, jak się okazało, miały tragiczne skutki.

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że do godziny 21 w całej Polsce odnotowano 672 zdarzenia związane z silnym wiatrem, w tym najwięcej, bo aż 320 w woj. małopolskim. Z tej liczby ponad 250 interwencji dotyczyło powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, gdzie doszło do dramatycznych scen.

W Zakopanem drzewo spadło na znajdującą się w samochodzie 22-letnią kobietę i 9-letnie dziecko, którzy ponieśli śmierć. Trzy osoby zginęły natomiast w Rabce-Zdroju, gdzie konar przygniótł spacerującą w parku trzyosobową rodzinę. 6-letnie dziecko, jego 44-letnia mama i 69-letnia babcia odnieśli zbyt poważne obrażenia, by uratować ich życie.

Zła wiadomość dla seniorów. "13. i 14. emerytura podlega zwrotowi"

Burmistrz Rabki-Zdroju reaguje na śmierć trzyosobowej rodziny

Tragiczne wydarzenia w Rabce-Zdroju położyły się cieniem na radosne świętowanie Wielkanocy i będą długo wspominane z wielkim smutkiem przez całą lokalną społeczność. W związku z tym burmistrz gminy podjął decyzję o ogłoszeniu trwającej trzy dni żałoby. Komunikat w tej sprawie pojawił się na profilu Leszka Świdra w mediach społecznościowych.

W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się dzisiaj w Parku Zdrojowym, ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Zawieszam również, do środy włącznie, kampanię wyborczą: moją i kandydatów z mojego komitetu wyborczego w zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. wyborach samorządowych - przekazał włodarz.

Jednocześnie Leszek Świder złożył kondolencje rodzinom tragicznie zmarłych w wyniku poniedziałkowych wichur i poprosił o powstrzymanie się od ferowania wyroków oraz modlitwę.

Leszek Świder ogłasza żałobę. "Bardzo dobra decyzja"

Decyzja burmistrza Rabki-Zdroju spotkała się z poparciem mieszkańców miasta i okolic, którzy w komentarzach chwalili podjęte przez samorządowca kroki.

Szacunek za słowa skierowane do społeczeństwa i podjętą decyzję; Bardzo dobra decyzja, piękne słowa. Wyrazy szacunku; Pozytywne zachowanie - pisali internauci.

Leszek Świder jest burmistrzem Rabki-zdroju od pięciu lat. Wcześniej, przez 12 lat był radnym powiatu nowotarskiego. Z zawodu jest nauczycielem historii z długim stażem pracy.

Źródło: Facebook, Goniec.pl