Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Trwa wielka zbiórka dla Ukrainy. Każdy może ocalić ludzkie życie. Jak wpłacić datek?
Piotr Dutka
Piotr Dutka 17.01.2023 14:46

Trwa wielka zbiórka dla Ukrainy. Każdy może ocalić ludzkie życie. Jak wpłacić datek?

zbiróeka

Wielka zbiórka dla ukraińskich żołnierzy trwa w wielu krajach świata, jednak to Polacy okazują największe serce swoim sąsiadom ze Wschodu. Wspierają materialnie, ułatwiają znalezienie pracy i aklimatyzację w nowej rzeczywistości. Każdy z nas zna chociaż jedną osobę z Ukrainy, która potrzebowała lub potrzebuje pomocy. Warto jednak pamiętać, że pole walki kilkaset kilometrów od naszych domów zbiera też bardziej krwawe żniwo. Teraz możemy spróbować zapobiec także temu.

Wielka zbiórka dla ukraińskich bohaterów. Można uratować czyjeś życie

Gorączka grudniowych zakupów, ferwor bożonarodzeniowych przygotowań i degustacja zimowych specjałów nie może zagłuszyć krzyku, który dzień w dzień, od 24 lutego, dochodzi do nas zza wschodniej granicy. Ukraińcy nie mają prądu i ciepłej wody, a obok ich domów (lub szczątków budowli) nie jest bezpiecznie.

Czasem zamiast krzyku jest to nieme wołanie o pomoc, dlatego nie możemy przejść obok obojętnie. Pomyślmy o tych, którzy wytrwale i regularnie walczą w obronie własnej ojczyzny. Polacy jak żaden inny naród wiedzą, jak ważna jest wolność. Dołóżmy choćby małą cegiełkę do tego, by jak najwięcej ukraińskich żołnierzy nie zginęło i mogło spotkać się ze swoimi dziećmi w święta. Teraz każdy z nas może odpowiedzialnie podejść do pomocy ukraińskim bohaterom. Dobre intencje nie wystarczą.

Wielka zbiórka dla ukraińskich bohaterów. Jak wspomóc?

Organizator zbiórki, do której link podamy poniżej, jakiś czas temu ogłosił zbiórkę funduszy na kamizelki kuloodporne dla armii Ukrainy. Dają im one większą szansę na przeżycie, bo nawet w przypadku postrzału w klatkę piersiową rana kończy się siniakiem lub lekką hospitalizacją, a nie śmiercią.

Wojskowi ratują życie zwykłych cywilów, ale oni również są takimi ludźmi, jak wszyscy. Też mają swoje rodziny, a inwazja rosyjskiego agresora zabrała im niemal wszystko. Gorliwie bronią suwerenności ojczyzny i bezpieczeństwa bliskich, a nasza pomoc może uratować czyjeś życie. Od początku wojny do końca października naród ukraiński uszczuplił się o ponad 16 tysięcy ofiar, w tym ponad 700 dzieci. A są to tylko suche, oficjalne dane.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

31. finał WOŚP przed nami, a policja już zatrzymała złodzieja. 30-latek ukradł 7 puszek z pieniędzmi