Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w szpitalu. Nie żyje kobieta i jej nienarodzone dziecko
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.02.2024 17:41

Tragedia w szpitalu. Nie żyje kobieta i jej nienarodzone dziecko

kobieta w ciąży
Pixabay/Pexels, Pixabay/Henryk NIestrój

We Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do niebywałej tragedii. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zmarła 34-letnia pacjentka. Kobieta była w ciąży. Jej dziecka nie udało się uratować. Prokuratura rozpoczęła śledztwo.

Dramat w szpitalu we Włocławku. Nie żyje kobieta i jej nienarodzone dziecko

Tragedia rozegrała się w połowie lutego, jednak dopiero teraz wyszły na jaw jej okoliczności. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny przebywała kobieta w siódmym miesiącu ciąży. 34-latka zmarła. Nie udało się uratować także jej dziecka. Pogrzeb kobiety zaplanowano na środę, 21 lutego.

ZOBACZ TAKŻE: Co stanie się z majątkiem Tomasza Komendy? Kaszewiak zabrał głos

Niezręczna cisza w studiu TVP Info. Dziennikarka oblała się rumieńcem

Prokuratura bada sprawę tragedii we Włocławku

Doniesienia potwierdziła dyrekcja szpitala. Sprawa jest obecnie badana przez prokuraturę.

Miała miejsce podobna sytuacja. Jest prowadzone postępowanie wyjaśniające przez prokuraturę. Nie jesteśmy w stanie potwierdzić tego, czy dziecko zmarło u nas, czy nie żyło już wcześniej. Natomiast pacjentka zmarła. Powody medyczne były bardzo poważne. W związku z tym, że jest to sprawa wątpliwa, prowadzone jest postępowanie wyjaśniające – powiedziała Karolina Welka, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, w rozmowie z portalem naszemiasto.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Śledczy sprawdzają, czy w szpitalu nie popełniono błędu lekarskiego.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Zakres postępowania dotyczy też błędu w sztuce medycznej – przekazał prokurator Arkadiusz Arkuszewski z Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Zmarła kobieta w siódmym miesiącu ciąży. Mogło dojść do błędu lekarskiego

Śledztwo było z początku prowadzone przez Prokuraturę Rejonową we Włocławku, natomiast potem zostało przekazane do Prokuratury Okręgowej. Jak informuje „Fakt” sprawę zbadają śledczy z innego regionu, prawdopodobnie z Gdańska. Przekazano także, że została już przeprowadzona sekcja zwłok kobiety, oraz że zabezpieczono część dokumentacji medycznej.

Przeprowadzono sekcję zwłok, czekamy na wyniki. Gromadzona jest dokumentacja medyczna, część jest już zabezpieczona. Rozważane jest przekazanie sprawy do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku – powiedział prok. Arciszewski.

Źródło: Fakt.pl