Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na torach. Nie żyje 36-letni mężczyzna
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.03.2024 22:46

Tragedia na torach. Nie żyje 36-letni mężczyzna

straż
KM PSP Poznań (zdj. ilustracyjne)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek na torach kolejowych w Kielcach. Pociąg pospieszny potrącił 36-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Mężczyzna nie żyje. To niejedyna taka tragedia minionej doby.

Tragiczny wypadek na torach

Do wypadku doszło około godziny 23 w czwartek 29 lutego na torach na wysokości Wodociągów Kieleckich w kierunku centrum. 

Pociąg pospieszny relacji Kraków - Kołobrzeg w pewnym momencie śmiertelnie potrącił mężczyznę, jak się później okazało - 36-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Poszkodowany nie miał żadnych szans. Zginął na miejscu.

Jak wskazują nasze pierwsze, wstępne ustalenia, na torach nieopodal ulicy Mielczarskiego, na łuku, doszło do potrącenia 36 - letniego mieszkańca województwa podkarpackiego. Niestety na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć - poinformowała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Szczecin. Wjechał w grupę ludzi i uciekł, świadkowie zabrali głos

Tragiczny wypadek. Nie żyje 36-letni mężczyzna

Wiadomo, że maszynista był trzeźwy. Policja ustala, czy tragedia to nieszczęśliwy wypadek, czy być może próba samobójcza. Funkcjonariusze będą wyjaśniać to w najbliższym czasie pod nadzorem prokuratora.

ZOBACZ: Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Żona musiała podjąć smutną decyzję

Ustalamy okoliczności tragedii, badamy, czy mężczyzna znajdował się na torowisku, czy obok torów - przekazała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Kielcach.

Ciało 36-letniego mieszkańca Tarnobrzega zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Kolejna tragedia na torach

W piątek 1 marca 2024 do równie tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Rzezawa (pow. bocheński). W okolicach przejazdu kolejowego pociąg relacji Tarnów-Kraków śmiertelnie potrącił pieszego. Ofiara to 35-letni mężczyzna. Pociągiem podróżowało ok. 280 osób. Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności tragedii. 

 

Źródło: Goniec.pl/wkielcach.info