Jaka frekwencja w wyborach 2023? Państwowa Komisja Wyborcza podczas trzeciej konferencji ujawniła kolejne dane na temat tego, ilu wyborców pojawiło się już w lokalach wyborczych. Po raz kolejny doszło do sporego zaskoczenia.
W niedzielę 15 października Polacy wybierają swoich przedstawicieli do parlamentu, którzy będą pełnić mandaty przez kolejne 4 lata. W lokalach wyborczych nie brakuje zainteresowanych, swoje głosy oddają też kandydujący politycy. W jednej z komisji obwodowych w Szczecinie głos do urny wrzucił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Z jego ust padły wówczas znaczące słowa dotyczące rekordowej frekwencji.
Wybory parlamentarne 2023 trwają. Frekwencja przy urnach jest wyjątkowo wysoka. Nie zabrakło również gwiazd i najważniejszych polityków. Wizytą w lokalu wyborczym pochwalili się Szymon Hołownia, Donald Tusk i Michał Kołodziejczak. Mateusz Morawiecki nie tylko pokazał zdjęcie przy urnie, ale podzielił się dodatkową informacją.
Dramatyczne sceny w jednym z lokali wyborczych w Łodzi. Jeden z wyborców zmarł. Sprawę potwierdziła Okręgowa Komisja Wyborcza. Poinformowano, iż pod znakiem zapytania stanęło dalsze głosowanie w lokalu na łódzkim osiedlu Retkinia. Nie jest to odosobniony przypadek.
Incydent w lokalu wyborczym w Sokółce w województwie podlaskim. Na miejsce wezwano policją, która zatrzymała 59-letniego mężczyznę. Za to, co zrobił, grozi mu nawet kara więzienia. Zdarzenie potwierdził podczas konferencji szef PKW.
Znamy już wstępne dane na temat frekwencji w wyborach 2023. Państwa Komisja Wyborcza na konferencji przekazała dane, jakie przekazały komisje z całego kraju po godzinie 12. Liczbami wyborców chwalą się również poszczególne miasta. Widać jednoznaczną tendencję.
Frekwencja w wyborach 2023, znamy pierwsze dane Państwowej Komisji Wyborczej (PKW). Konferencja przyniosła ze sobą spore zaskoczenie na temat tego, ilu wyborców pojawiło się już w lokalach wyborczych.
Pilny komunikat Państwowej Komisji Wyborczej. Polacy zgłaszali nieprawidłowości w związku z zachowaniem komisji i PKW zdecydowało się zareagować. Pojawiło się oficjalne stanowisko. - Państwowa Komisja Wyborcza poleca, aby niezwłocznie przekazać komisjom obwodowym, że działanie takie jest niedopuszczalne - przeczytali wyborcy.
Niedaleko lokalu wyborczego znaleziono ciało 66-letniego mężczyzny. Mimo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych. Policja skomentowała przyczyny zgonu seniora.
Państwowa Komisja Wyborcza po raz pierwszy zabrała głos. W specjalnej konferencji ujawnia pierwsze dane dotyczące wyborów 2023. - Jak na razie wybory przebiegają spokojnie, głosowanie odbywa się bez znaczących problemów i incydentów - przekazał Sylwester Marciniak. Niemniej poinformowano, co dzieje się w Polsce. Niektórzy wyborcy mogli być zdziwieni, gdy przyszli oddać głos w lokalu wyborczym.
Niepokojące doniesienia z komisji wyborczej w Białymstoku. Przewodniczący jednej z nich miał mimo sprzeciwów innych członków wynieść z lokalu wyborczego pieczęć wyborczą i zabrać ją do domu. Problem dotyczy również ilości kart dostarczonej w paczkach oraz ilości deklarowanej na protokołach. Zaskakujące stanowisko dyrektora białostockiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
Głosowanie w wyborach 2023 rozpoczęło się o godzinie 7 rano. Polacy przebywający po drugiej stronie oceanu pojawili się jednak przy urnach wcześniej, wszystko ze względu na czas zakończenia głosowania w wyborach parlamentarnych. Korespondenci relacjonują gigantyczne kolejki pod lokalami wyborczymi. Zaskakujące sceny miały miejsce również w Niemczech.
Nowa Lewica zaprezentowała swój program wyborczy, w którym przede wszystkim zaakcentowano walkę o prawa pracownicze i lepsze wynagrodzenia. Politycy Nowej Lewicy postulują też m.in. wprowadzenie programu budowy mieszkań do taniego najmu, 35-godzinny tydzień pracy, a także świeckie państwo.
Bezpartyjni Samorządowcy to ugrupowanie, które powstało w 2014 roku. Wystawiło ono swoich kandydatów do Sejmu we wszystkich okręgach wyborczych. Ugrupowanie zaprezentowało swój program wyborczy i przekonuje, że Polacy nie muszą być skazani na ciągłą kłótnię dwóch partii politycznych. Postulują wprowadzenie zerowego PIT-u dla wszystkich i bezpłatną komunikację miejską i regionalną.
Konfederacja zaprezentowała swój program wyborczy. Politycy tego ugrupowania skupili się przede wszystkim na kwestiach gospodarczych. Chcą uprosić podatki i sprawić, że budowa mieszkań będzie tańsza. Postulują też ułatwienia dla rolników i prowadzenie skutecznej polityki unijnej.
Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowała swój program wyborczy na konwencji wyborczej. Wśród obietnic Trzeciej Drogi jest obniżanie podatku przy większej liczbie dzieci, akademiki za 1 złoty i dwie niedziele handlowe w miesiącu.
Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni zaprezentowała swój program wyborczy pod hasłem “100 konkretów na 100 dni” na swojej konwencji. Politycy zapowiedzieli m.in. ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej, korzystniejszy i prostszy system podatkowy. Postulują też m.in. finansowanie in vitro z budżetu państwa, ustawę o związkach partnerskich oraz wprowadzenie tzw. ”babciowego"
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swój program wyborczy na wybory parlamentarne 2023 pod hasłem "Bezpieczna przyszłość Polaków". Co zaproponowało PiS w swoim programie?
Wybory parlamentarne 2023 odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy w najbliższych latach będą reprezentować ich interesy w Sejmie i Senacie. Kto ubiega się o mandat posła i senatora z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców?
W piątek, tuż przed nastaniem ciszy wyborczej, TVN przygotował dla swoich widzów nie lada gratkę. Wieczorne wydanie “Faktów” zostało wydłużone do 50 minut, ale to nie wszystko. W samym środku serwisu prowadzący program Grzegorz Kajdanowicz zapowiedział niespodziewanego gościa, którym okazał się być były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Z ust polityka padły wiele mówiące słowa.
Wybory parlamentarne 2023 odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy w najbliższych latach będą reprezentować ich interesy w Sejmie i Senacie. Kto ubiega się o mandat posła i senatora z ramienia Konfederacji?
Wybory parlamentarne 2023 odbędą się już w najbliższą niedzielę. 15 października Polacy ruszą do urn i wybiorą swoich przedstawicieli. Na najbliższe wybory partie PSL i Polska 2050 połączyły siły i przedstawiły wspólną listę wyborczą. Kto znalazł się na listach koalicji Trzecia Droga?
To już ostatni moment na publikowanie przedwyborczych sondaży. W niedzielę 15 października Polacy pójdą do urn, by wybrać nowych przedstawicieli do parlamentu i być może także zagłosować w referendum. Ile partii wejdzie do Sejmu i kto stworzy rząd? Tego nie wiadomo. Pewne jednak, że walka będzie trwała do samego końca, o czym świadczy zaskakujący sondaż IBRIS na zlecenie “Wydarzeń” Telewizji Polsat.
Wybory parlamentarne 2023 odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów, którzy w najbliższych latach będą reprezentować ich interesy w Sejmie i Senacie. Kto ubiega się o mandat posła i senatora z ramienia Lewicy? Na listach wyborczych 2023 Nowej Lewicy można znaleźć nie tylko znane nazwiska, ale i kilka “nowych twarzy”.
Tuż po czwartkowym (12.10) wydaniu "Wiadomości" miało nastąpić orędzie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Chwilę przed jego wystąpieniem na ekranie wyświetlono jednak oburzający komunikat. - Telewizja Polska S.A. informuje, że treść wystąpienia marszałka Senatu zawiera agitację i polemikę wyborczą - przekazano. Sprawę skomentował w rozmowie z Wirtualną Polską sam marszałek. Tomasz Grodzki nie ukrywa, spodziewał się tego "że w TVP będą coś kombinować".
Wybory parlamentarne 2023 odbędą się już w najbliższą niedzielę, 15 października. Polacy po raz kolejny wybiorą swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu na najbliższe lata. Kogo możemy znaleźć na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości?
Wybory parlamentarne 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Już 15 października br. Polacy ruszą do urn i wybiorą swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu na najbliższe lata. Kogo możemy znaleźć na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej?
Piątek 13 października jest ostatnim dniem kampanii wyborczej. O północy rozpocznie się cisza wyborcza i referendalna, która potrwa do końca głosowania w niedzielę. Jakie działania są w tym czasie niedozwolone i czym może skutkować złamanie ciszy wyborczej? Warto wiedzieć, bo kary finansowe sięgają nawet do… miliona złotych.