Anoreksja nie jest wyborem. Wbrew pozorom, nie jest tak, że ktoś postanawia, że będzie ją miał, zaczyna się natomiast zupełnie niespodziewanie, podstępnie i, co najgorsze, niewinnie. Osoby chore na początku zazwyczaj pragną zrzucić kilka kilogramów, zacząć się zdrowo odżywiać, paradoksalnie - zadbać o siebie i swoje zdrowie. Co nie bez znaczenia, to osoby w przeważającej większości, jeśli nie wszystkie, bardzo ambitne, dążące do realizacji swoich celów, gotowe do poświęceń i bardzo sumienne. Taka niebezpieczna mieszanka czynników prowadzi do nagłej eksplozji, nad którą nikt nie potrafi znaleźć kontroli.
Wojtuś Sadowski ma zaledwie pięć lat, a stoczył więcej walk niż niejeden dorosły. Chłopczyk urodził się z wadą serca oraz płuc, które mogą doprowadzić do jego śmierci. Szansą na uratowanie dziecka jest kolejna już, kosztowna operacja w specjalistycznym szpitalu w amerykańskim Stanford. Problem w tym, że do jej zrealizowania rodzice Wojtusia muszą uzbierać jeszcze 1 mln 700 tys. zł, dlatego mocno liczą na to, że pieniądze uda się im zgromadzić dzięki pomocy obcych osób.
To choroba, która niszczy ludziom życia. Niszczy lub nawet zabiera. To choroba, w przypadku której liczy się każdy dzień od momentu postawienia druzgocącej diagnozy, w tym błyskawiczne rozpoczęcie działań i wielopłaszczyznowe wsparcie, bez którego pacjent nie udźwignie ciężaru leczenia. Niestety, polski publiczny system zdrowia nie jest w stanie tego zagwarantować i, co jeszcze bardziej przykre, nic nie wskazuje na to, że szybko będzie mógł. Co to oznacza dla chorych? I dlaczego, jak w wielu przypadkach, również i w tym muszą odbijać się od przysłowiowej ściany?
Anoreksja to choroba, a do tego śmiertelna. Wiele osób zapomina, że określenie kogoś mianem „anorektyczki” wcale nie jest komplementem. Tak samo, jak prawdą nie jest, że anoreksja to choroba nastolatek. Czym zatem jest anoreksja?
Anoreksja to choroba, która dotyka już 13-latków. Obecnie może walczyć z nią 0,8–1,8 proc. niepełnoletnich Polek. Chorują także chłopcy i młodzi mężczyźni. Umiera aż 10-20 proc. chorych. Anoreksja to nie fanaberia — to śmierć na raty. 6 maja przypada Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Redakcja portalu Goniec.pl postanowiła zwrócić szczególną uwagę na tę śmiertelną chorobę.
Shannen Doherty poinformowała przez swoją rzeczniczkę, że rozwiedzie się ze swoim wieloletnim partnerem, fotografem Kurtem Iswarienką. Aktorka od lat choruje na raka piersi, od 2017 roku trwa remisja choroby.
W dniu 68. urodzin Bruce'a Willisa jego żona opublikowała wzruszające nagranie. Kobieta ze łzami w oczach zwróciła się do fanów aktora.
Jan Englert, zanim poślubił Beatę Ścibakównę, przez wiele lat był związany z Barbarą Sołtysik. Aktorka zauroczyła gwiazdora nie tylko urodą, ale także talentem - przez wiele lat święciła triumfy na deskach teatrów. Gdy coraz rzadziej pojawiała się w pracy, widzowie spekulowali, że dopadła ją lekka niedyspozycja. Prawda okazała się znacznie dramatyczniejsza - Barbara Sołtysik jest poważnie chora i przebywa w specjalistycznym ośrodku, gdzie czuwają nad nią wykwalifikowani medycy. Co dolega aktorce?Barbara Sołtysik przez długie lata pracowała jako aktorka teatralna. Jana Englerta poznała jeszcze w czasach studiów - aktor był opiekunem jej grupy. Przyszli małżonkowie początkowo nie przypadli sobie do gustu. Uczucie zakwitło całkowicie niespodziewanie.
20-letni Eric Coulan od zawsze zmagał się z bolesną chorobą, która spowodowała pęknięcie jelita. Kanadyjczyk mógłby wrócić do zdrowia, jednak najpierw musiałby przejść przeszczep aż sześciu narządów, co niesie za sobą 50 proc. ryzyko, że się nie uda. Chłopak nie chce dłużej cierpieć i zdecydował poddać się eutanazji.