Goniec.pl
MACIEJ GILLERT/East News

MACIEJ GILLERT/East News

Była żona Jana Englerta jest poważnie chora. Przebywa w specjalistycznym ośrodku

1 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Udostępnij:

Jan Englert, zanim poślubił Beatę Ścibakównę, przez wiele lat był związany z Barbarą Sołtysik. Aktorka zauroczyła gwiazdora nie tylko urodą, ale także talentem - przez wiele lat święciła triumfy na deskach teatrów. Gdy coraz rzadziej pojawiała się w pracy, widzowie spekulowali, że dopadła ją lekka niedyspozycja. Prawda okazała się znacznie dramatyczniejsza - Barbara Sołtysik jest poważnie chora i przebywa w specjalistycznym ośrodku, gdzie czuwają nad nią wykwalifikowani medycy. Co dolega aktorce?

Barbara Sołtysik przez długie lata pracowała jako aktorka teatralna. Jana Englerta poznała jeszcze w czasach studiów - aktor był opiekunem jej grupy. Przyszli małżonkowie początkowo nie przypadli sobie do gustu. Uczucie zakwitło całkowicie niespodziewanie.

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska pokazała pierwsze zdjęcie dziecka. Wiemy, jakiej jest płci

CZYTAJ DALEJ

Jan Englert i Barbara Sołtysik - historia pewnej znajomości

Kiedy Barbara Sołtysik była na drugim roku studiów, wzięła cichy ślub ze swoim mentorem. Wkrótce młodziutka aktorka zaszła w ciążę, a po narodzinach syna wybrała się w trasę aktorską po Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do kraju Jan Englert i Barbara Sołtysik powitali na świecie bliźniaczki. Wkrótce podjęli jednak decyzję o rozwodzie.

- Kiedy byliśmy jeszcze młodzi, uważaliśmy z Jankiem, że warto żyć tylko 33 lata. I rzeczywiście, to się sprawdziło. Byliśmy razem przez taki właśnie okres. Niestety, poza teatrem mieliśmy zupełnie inne zainteresowania. I inne wartości. On chciał być zawsze ceniony, a ja - lubiana. I udało się nam. Ja mam mnóstwo przyjaciół, on był świetnym rektorem Szkoły Teatralnej w Warszawie, a teraz doskonale zarządza Teatrem Narodowym. Nasze drogi się jednak rozeszły - mówiła aktorka w jednym z wywiadów.

Choroba Barbary Sołtysik

Barbara Sołtysik postanowiła zakończyć karierę zawodową w 2015 roku. Ostatnią kreacją, w jakiej mogliśmy ją oglądać, była rola Wandy w telenoweli "Barwy szczęścia". Niestety, od niespełna dwóch lat o aktorce słychać jedynie w aspekcie jej problemów zdrowotnych.

Barbara Sołtysik została umieszczona w ośrodku, gdzie jest pod stałą opieką personelu. Aktorka cierpi na poważne problemy z pamięcią. Konkrety dotyczące schorzenia, z jakim zmaga się była żona Jana Englerta, nie zostały podane do informacji publicznej.

- To podstępna choroba. Dziś jej codzienność to strzępy obrazów, które rozmazują się w zakamarkach niepamięci. Przeszłość już nigdy jej nie dotknie. Nawet we wspomnieniach - donosiło swojego czasu "Życie na gorąco".

fot. Goniec.pl

Gwiazda "Potopu", "Lalki" i "13 posterunku" umarła przez śmiertelną chorobę. Widok jej grobu powoduje łzy

Małgorzata Braunek – gwiazda „Potopu”, „Lalki” i „Domu nad rozlewiskiem”. Zmarła w wieku 67 lat, ale do dziś podziwiamy jej aktorskie dziedzictwo. W trakcie swojej kariery wzbudzała spore kontrowersje. Jak wygląda jej grób? Z jakich ról ją zapamiętamy? Wspominamy największe role Małgorzaty Braunek.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Smutne informacje od Katarzyny Dowbor. „Nadal nie mogę uwierzyć”, drożyzna dotknęła uwielbianą gwiazdę

  • Krzysztof Krawczyk junior zmartwił fanów dziwnie brzmiącymi wpisami. Przechodzi gorszy okres

  • Zaskakujące informacje o córce Katarzyny Cichopek. Okazuje się, że ma niezwykły talent

Źródło: "Życie na gorąco"

Kacper KulpickiAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kacper.kulpicki@goniec.pl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Potężne problemy Cezarego Żaka. Aktor dopuścił się skandalicznej rzeczy i został ukarany

Czytaj więcej >
Goniec.pl

Gwiazdy

"Rolnik szuka żony": Anna Bardowska pochwaliła się rodzinnym zdjęciem z wakacji. Fani oniemieli

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Krystyna Janda oburzona nowymi cenami prądu. Gwiazda dała upust swoim emocjom

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ujawniono wstrząsającą wizję siostry Łucji. Mistyczka opisała przyszłość Polski, sensacyjne wiadomości

Czytaj więcej >
fot. instagram.com/joannakrupa

Gwiazdy

Joanna Krupa pokazała, czego uczy swoją 2-letnią córkę. Nagranie "małej gwiazdy" chwyta za serce

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska pokazała zdjęcie ze swoim synem. Fani zauważyli wielką zmianę

Czytaj więcej >