NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kościół

Kościół

ksiądz
08.11.2023 15:55 Ksiądz zadał dzieciom pytanie podczas mszy. Nie spodziewał się podobnych odpowiedzi

Dziecięca wyobraźnia nie zna żadnych granic. Tę prawdę zna niby każdy, ale mimo tego, najmłodsi wciąż potrafią zaskoczyć nas swoją kreatywnością. Nie inaczej było na jednej z mszy świętych, podczas której ksiądz zaprosił nieletnich przed ołtarz, by porozmawiać o ewangelii. Kiedy przyszło do odpowiedzi na z pozoru proste pytanie, w kościele najpierw zapadła cisza, a później słychać było tylko głośny śmiech.

ksiądz kolęda
07.11.2023 18:53 Zaskakujące, o co ksiądz poprosił wiernych przed kolędą. Mają czas do końca listopada

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a co za tym idzie także i czas na wizyty duszpasterskie. W tym roku w parafii pw. Św. Brata Alberta w Koziegłowach pod Poznaniem będą one miały jednak wyjątkowy charakter. Tamtejszy proboszcz już szykuje się do planowania tzw. kolęd i w związku z tym zwrócił się do wiernych z ważną prośbą. Czas na podjęcie decyzji jest tylko do końca listopada.

Sabrina Carpenter teledysk
07.11.2023 16:40 Księża nie wierzą, co 24-latka zrobiła w kościele. Zgorszeni na nowo poświęcili ołtarz

Niektóre światowe gwiazdy lubią rozgłos i to bez względu na to, czy jest on pozytywny, czy też negatywny. Z założenia, że najważniejsze, by mówiono, choć nieważne jak, wyszła najwyraźniej także amerykańska piosenkarka Sabrina Carpenter. 24-latka nagrała fragment swojego najnowszego teledysku w jednym z nowojorskich kościołów, wprawiając jego władze w potężne osłupienie. Zszokowani księża musieli ponownie poświęcić ołtarz, wierząc, że tylko tak przywrócą mu dawną świętość.

ksiądz
06.11.2023 19:13 Dwaj jezuici oskarżeni o molestowanie. Zakon wydał komunikat

Dwaj jezuici Maciej Sz. oraz Wojciech K. zostali oskarżeni o molestowanie seksualne. Do Sądu Rejonowego w Pszczynie trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego wydała komunikat, w którym podkreśla, że zależy jej na "dogłębnym zbadaniu" sprawy i wyciągnięciu konsekwencji.

papież Franciszek wózek inwalidzki
06.11.2023 14:35 Niepokojące informacje dotyczące stanu zdrowia papieża Franciszka. Rzecznik wydał oświadczenie

Papież Franciszek przechodzi przez kolejne problemy zdrowotne. Wiadomości o złym samopoczuciu głowy Kościoła katolickiego zostały przekazane przez Watykan. Podczas audiencji dla delegacji Konferencji Europejskich Rabinów doszło do zdarzenia, które zmusiło do zmiany planów. Co dzieje się z papieżem Franciszkiem?

ksiądz
06.11.2023 13:42 Oburzające słowa księdza. Z ambony mówił obrzydliwe rzeczy. Przekroczył wszelkie granice

Ksiądz wygłosił kazanie, które odbiło się szerokim echem nie tylko wśród wiernych będących na mszy. Ks. Michał Woźnicki nie hamował języka i poruszył i zaczął obrażać matki i ojców. Wszystko przez temat dotyczący czystości seksualnej. Wspomniał również o “grzesznych pocałunkach w miejsca intymne”.

pieniądze biskup Grzegorz Kaszak
06.11.2023 09:21 Emerytura biskupa Kaszaka powala. Wypłacą wielkie pieniądze, ale nie wyda ich ani na rachunki, ani na jedzenie

Emerytura byłego biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka to marzenie większości seniorów w Polsce. Duszpasterz ma jedynie 59 lat, ale już może cieszyć się jesienią życia, a ta upłynie mu w prawdziwych luksusach. Mowa nie tylko o 10 tysiącach złotych miesięcznie wypłacanych byłemu biskupowi. Lista przywilejów jest długa, a pieniądze nie będą wydawane nawet na jedzenie.

kościół
05.11.2023 17:24 Czy 11 listopada trzeba iść na mszę? Kościół ma jasne stanowisko

Święto Niepodległości obchodzone w Polsce 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Tego dnia rodacy mają dzień wolny od pracy. Wielu z nich uczestniczy wówczas w nabożeństwie kościelnym. Czy msza święta i udział w niej 11 listopada to obowiązek każdego katolika? Kodeks Prawa Kanonicznego nie zostawia w tym temacie wątpliwości.

ksiądz komunia wierni
05.11.2023 14:31 Ksiądz powiedział, kto nie powinien przyjmować komunii. Ludzie się oburzyli

Ksiądz opublikował krótki wpis, który rozpętał burzę. Poszło o to, kto powinien wstrzymać się z przyjmowaniem komunii świętej podczas mszy w kościele. Proboszcz znalazł się w ogniu krytyki. Ilość komentarzy odbijających apel mogła przytłoczyć duchownego, ale postanowił odpowiedzieć na niektóre z zarzutów.

ksiądz kościół
05.11.2023 13:13 Chciała odejść z kościoła. Nie spodziewała się takich słów księdza

Kobieta poszła do księdza w parafii, gdzie została ochrzczona. Chciała dokonać apostazji, ale nie spodziewała się słów, jakie padły z ust duszpasterza. Mężczyzna przedstawił absurdalne spojrzenie na kwestię pedofilii i skandali seksualnych w Kościele.

konfesjonał
04.11.2023 21:27 Kościół zaktualizował listę grzechów. Niektóre pozycje mocno zaskakują

Wśród nas zapewne są i ci, którzy uważają się za prawie świętych, bo starają się żyć zgodnie z dekalogiem i nie popełniają siedmiu grzechów głównych. Niestety, zła wiadomość jest taka, że ich przekonania już dawno straciły na aktualności. Kościół nie tkwi w przeszłości i na bieżąco dopisuje do listy czynności, z których trzeba się wyspowiadać, nowe pozycje. Jakie? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Joanna Jędrzejczyk ks. Daniel Wachowiak
04.11.2023 17:03 Joanna Jędrzejczyk zdradziła, co usłyszała w konfesjonale. Padły mocne słowa

Joanna Jędrzejczyk zdradziła w jednym z najnowszych wywiadów, że mimo głębokiej wiary, jej stosunki z Kościołem nie zawsze były idealne. Gwiazda MMA opowiedziała przykrą historię o tym, iż kiedyś nie otrzymała od księdza ani rozgrzeszenia, ani komunii świętej. Na to wyznanie natychmiast zdecydował się zareagować znany w sieci ksiądz Daniel Wachowiak. 

ksiądz
04.11.2023 14:27 "Czy można zakochać się w księdzu"? Zaskakujące słowa duchownego obiegły sieć

Ksiądz otrzymał pytanie o miłość. Wierna zapytała, czy to możliwe, aby zakochać się w księdzu, a odpowiedź ks. Piotra Jarosiewicza mogła zaskoczyć wielu osób śledzących poczynania duchownego. Uczucia w Kościele to od dawna trudny temat, który powoduje burzliwe dyskusje.

trumna
03.11.2023 10:14 Ksiądz może odmówić pogrzebu? To możliwe, istnieją aż trzy przesłanki

Wielu może się to wydawać zaskakujące, ale Kodeks Prawa Kanonicznego zawierający ogólne zasady, jakich należy przestrzegać w kościele, przewiduje sytuacje, w których ksiądz może odmówić pogrzebu. Zdradzamy jakie przyczyny mogą sprawić, że ceremonia się nie odbędzie.

urna
01.11.2023 20:15 Mocne stanowisko Kościoła, chodzi o kremację. Postawili twarde warunki

Kremacja jest coraz bardziej popularną formą pogrzebu wśród katolików. Mimo iż kościół nie ma ku temu sprzeciwu, to stawia pewne warunki, a powinni spełniać je wszyscy ci, którzy chcą właśnie w ten sposób pochować swoich bliskich. O jakich warunkach dokładnie mowa?

cmentarz
01.11.2023 13:31 Co trzeba, a co wypada we Wszystkich Świętych. Znany ksiądz rozwiał wątpliwości

Nadszedł listopad, a wraz z nim dzień Wszystkich Świętych i tzw. Zaduszki. Wiele osób dręczą w związku z tym powtarzające się co roku te same pytania o to, co wypada, a co nie wypada, co się powinno, a co nie w tych szczególnych dniach. Właśnie dlatego portal o2.pl postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości wraz z popularnym w mediach ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Niech jego słowa będą dla nas wszystkich przede wszystkim dobrym drogowskazem.

abp Sławoj Leszek Głódź
01.11.2023 10:46 Prześwietlili emerytury księży. Abp Sławoj Leszek Głódź na czele stawki

Zarobki księży od lat nieustannie budzą nieskrywane emocje. Podobnie jest także z dochodami emerytowanych duchownych, o których krążą już legendy. Wiele z nich jest, co oczywiste, podkoloryzowanych, ale nie da się ukryć, że emerytowani kapłani biedy nie klepią. Dowodem może być chociażby arcybiskup senior Sławoj Leszek Głódź, do którego portfela zajrzał dziennik “Fakt”.

kościół policja kajdanki
31.10.2023 10:53 Toruń. Niebywałe sceny podczas mszy św. Interweniowała policja, jedna osoba zatrzymana

Haniebne sceny podczas niedzielnej mszy świętej w kościele w Toruniu. Nabożeństwo zostało nagle przerwane przez mężczyznę, który zachowywał się w wulgarny i niebezpieczny sposób. Doszło nawet do tego, że agresor groził wiernym oraz księżom, twierdząc, że ma przy sobie nóż. Konieczne było wezwanie policji.

ksiądz spowiedź
30.10.2023 11:56 Lista grzechów, za które nie dostaniesz od księdza rozgrzeszenia, zaskakuje

Pójdziesz do spowiedzi, ale nie otrzymasz rozgrzeszenia. Ksiądz nawet nie będzie miał wyboru. Dlaczego? Istnieje bowiem lista grzechów, która według zasad życia Kościoła jest niewybaczalna. Ku zaskoczeniu wszystkich nie chodzi ani o zabójstwo, czy o zdradzę w małżeństwie.

ksiądz koloratka
30.10.2023 10:48 Ksiądz chce "żeby w kościele nie było czuć kobietami". Oburzające słowa padły z ambony

Ksiądz chce, aby “w Domu Bożym nie pachniało kobietą”, ale to nie był koniec zaskakujących oświadczeń. Kontrowersyjny duszpasterz po raz kolejny zdobył się na słowa, które oburzają wiernych. Wyznanie zostało sprowokowane przez unoszący się w salce zapach. Ks. Michał Woźnicki wytłumaczył swoje stanowisko.

halloween ksiądz
29.10.2023 22:44 Szkoła zorganizowała bal na Halloween. Ksiądz napisał list do rodziców

Szkoła podstawowa w Zgierzu chciała zorganizować dla swoich uczniów miłą zabawę halloweenową. Pomysł nie spodobał się jednak szkolnemu księdzu katechecie, który w sprawie postanowił interweniować u rodziców. Kapłan napisał więc do nich obszerny list i sięgnął w nim po naprawdę oburzające argumenty. O wszystkim poinformowała zbulwersowana matka jednego z dzieci.

dynia ksiądz
29.10.2023 15:55 Czy obchodzenie Halloween to grzech? Znany duchowny rozwiał wszelkie wątpliwości

Już niedługo Halloween, święto uwielbiane przez dzieci i młodzież, a jednocześnie bardzo krytycznie oceniane przez Kościół katolicki. Co roku, w okresie jesiennym, na nowo odżywa więc dyskusja na temat tego, czy celebrując amerykański zwyczaj, działamy wbrew boskim przykazaniom. Właśnie dlatego to trudne zagadnienie postanowił raz na zawsze wyjaśnić znany dominikanin o. Paweł Gużyński. Jak się okazuje, sprawa nie jest wcale taka prosta, jak mogłoby się wydawać.

zatrzymany
27.10.2023 13:29 Grodzisk Mazowiecki. Włamywał się do kościołów, teraz grozi mu do 15 lat więzienia

Policja z Grodziska Mazowieckiego zatrzymała 47-letniego mężczyznę, który zakradał się do kościołów na Mazowszu i dopuszczał haniebnego czynu. 47-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 15 lat więzienia.

ksiądz kościół
26.10.2023 16:39 Nieprzyzwoite zachowania w kościele. Proboszcz od razu zareagował

Ksiądz zwrócił się do wiernych ze względu na wielki problem w kościele. Duszpasterz zwrócił uwagę, że w świątyni dochodzi do haniebnych rzeczy, w tym do “nieprzyzwoitych zachowań”. Proboszcz z Bytomia zaapelował o pomoc.

ksiądz
25.10.2023 09:11 Skandal w łódzkiej parafii. Jest zdecydowana reakcja kard. Rysia. "Przepraszam całą rodzinę"

Kilka dni temu niemal całe media społecznościowe obiegła historia pani Doroty, wiernej z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi. Kobieta, chcąc pochować swego ojca, usłyszała od księdza o konieczności uiszczenia bardzo wygórowanej opłaty. Na parafię spadła spora krytyka. Zareagował kardynał Grzegorz Ryś.

kościół ksiądz
24.10.2023 20:19 Ksiądz został "pogoniony" z parafii. Dostał tylko kilka godzin na spakowanie się

Ksiądz z parafii w Tymbarku nagle zniknął z kościoła. Kapłan miał mieć tylko kilka godzin na spakowanie swoich rzeczy. Wierni słysząc tę wiadomość na niedzielnej mszy, zdębieli. 48-letni Rafał S. objęty jest procedurą wyjaśniającą zarzuty. W sprawę zaangażowana jest również prokuratura. O co chodzi?

papież Franciszek
24.10.2023 13:11 Papież Franciszek podjął decyzję ws. polskiego biskupa. Chodzi o orgię na plebanii

Są stanowcze konsekwencje po orgii, jaka miała miejsce na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Jak poinformowała Nuncjatura Apostolska, papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Grzegorza Kaszaka. Dotychczas to on pełnił funkcję biskupa sosnowieckiego. Jednocześnie przedstawiciele Watykanu przekazali, kto zastąpi skompromitowanego hierarchę.

ks. Piotr Wąż znicz
24.10.2023 10:53 Nie żyje młody ksiądz. Cała parafia w żałobie, miał tylko 33 lata

Żałoba w parafii pw. św. Mateusza w Mielcu (woj. podkarpackie). Nie żyje tamtejszy wikariusz ks. Piotr Wąż, dobrze znany lokalnej społeczności z zaangażowania w jej życie. Kapłan miał zaledwie 33 lata. Znane są data i miejsce pogrzebu duchownego.