Goniec.pl > Wiadomości > Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podał się do dymisji. Jest komentarz rzecznika
Monika Majko
Monika Majko 02.06.2023 14:03

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podał się do dymisji. Jest komentarz rzecznika

Konrad Korpowski
Michal Zebrowski/East News

Nadchodzą ważne zmiany w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Szef RCB, pułkownik Konrad Korpowski, podał się do dymisji. Jak przekazał w rozmowie z Interią rzecznik RCB, Damian Duda, nie została ona jeszcze przyjęta.                   

Szef RCB podał się do dymisji

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa jest odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe. Zapobiega kryzysom, a w razie ich wystąpienia koordynuje proces minimalizacji ich skutków i powiadamia społeczeństwo o zaistniałym ryzyku. Jednostka podlega premierowi. 

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Płk Konrad Korpowski pełnił funkcję szefa RCB od 2020 roku

W piątek, 2 czerwca br., media obiegła informacja o podaniu się do dymisji szefa RCB, pułkownika Konrada Korpowskiego. Dotychczasowy dyrektor Centrum to doświadczony żołnierz wojsk specjalnych, weteran trzech misji w Iraku oraz dwóch w Afganistanie, a także doktorant nauk politycznych. Swoją obecną funkcję pełni od 2020 roku.

- Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pułkownik Konrad Korpowski podał się do dymisji, lecz nie została ona jeszcze przyjęta - przekazał Interii rzecznik RCB, Damian Duda.

RCB do likwidacji?

Pod koniec maja br. redakcja "Rzeczpospolitej" poinformowała, że RBC ma zostać zlikwidowane, bowiem nie spełnia zakładanych oczekiwań. Jak podano, odpowiedzialność za rozsyłanie komunikatów miałaby zostać przejęta przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Do tego nadzór nad organizacją i funkcjonowaniem całości Krajowego Systemu Ostrzegania i Alarmowania miałaby sprawować Służba Dyżurna Państwa, działająca przy resorcie. Z kolei o treści komunikatów decydowałby szef MSWiA.

 

Źródło: Interia

Tagi: rząd