Goniec.pl
Strzelanina w Zabrzu: nagranie trafiło do sieci

Piotr Molecki/East News

Strzelanina w Zabrzu. Do sieci trafiło nagranie z niebezpiecznej akcji policji

27 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Strzelanina w Zabrzu. Mężczyzna wysiadł z auta i oddał strzał w kierunku osoby znajdującej się na podwórku przy ul. Nowodworskiej. Później w ruch poszły siekiera oraz kij bejsbolowy. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna trafiła do szpitala z postrzałem głowy.

Strzelanina w Zabrzu: każdy ma taki dziki zachód, na jaki zasługuje. Policjanci pełniący służbę w sobotę wezwani zostali na ul. Nowodworską w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Osoba zgłaszające potrzebę interwencji wskazała, że ma miejsca strzelanina. W Polsce środowisku prawicowemu stawiającemu się po stronie "pro-life" (ale pamiętajmy: anti-choice) nie udało się jeszcze przeforsować prawa do swobodnego posiadania broni, więc wezwania do strzelaniny nie są częstymi sytuacjami. Tym bardziej policjanci przygotować musieli się na najgorsze.

Czarne scenariusze zaczęły spełniać się bardzo szybko. Padły nie tylko strzały. W ruch poszła również inna broń. Brutalna bójka jest obecnie przedmiotem działań śledczych, a fakt, iż nikt nie zginął, to prawdziwy cud.

Zabrze: strzelanina na podwórku

Strzelanina rozpoczęła się około godziny 19:00. Wtedy oficer dyżurny odebrał telefon od świadka zdarzenia, który wezwał na miejsce policję. Porta Zabrze112 opublikowało w sieci nagranie z tego zdarzenia.

- Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że pod ten adres przyjechało samochodem osobowym dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał broń czarnoprochową, i kiedy mężczyźni wysiedli z auta, oddał strzał w kierunku mężczyzny, który był na podwórku - zrelacjonował strzelaninę w Zabrzu mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji w rozmowie z PAP.

Mężczyzna, w kierunku którego padły strzały, został raniony w głowę i trafił do szpitala, ale tego samego dnia z niego wyszedł. Broń trzymana przez napastnika w magazynku miała jedynie śrut, co w opinii policjantów wiąże się z kosmiczną wręcz dawką szczęścia dla celu strzału.

Ciało mężczyzny znalezione na plaży, zabójca w rękach policji

Ciało mężczyzny znalezione na plaży nieopodal Stargardu. Policja ujęła już prawdopodobnego zabójcę

CZYTAJ DALEJ

Po strzelaninie przyszedł czas na bójkę

Zabrzańskie walki gangów miały swój ciąg dalszy. Mł. asp. Sebastian Bijok wyjaśnił, że kiedy padł strzał, drugi z mężczyzn obecny pod adresem strzelaniny ruszył w kierunku auta, gdzie przebywali agresorzy. Doszło do bójki.

- W jej trakcie używano niebezpiecznych narzędzi, jak siekiera i kij bejsbolowy. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia odnieśli obrażenia. Została im udzielona pomoc medyczna - dodał policjant z Zabrza.

Kiedy policja poradziła sobie z grupką agresywnych mężczyzn, przyszedł czas na ustalanie faktów. Okazuje się, że arsenał nielegalnych rzeczy jest większy, niż wydawać mogłoby się na pierwszy rzut oka.

Funkcjonariusze zatrzymali całą czwórkę mieszkańców Zabrza. W mieszkaniu jednego z nich ujawniono trzy inne bronie czarnoprochowe. Co więcej, katalog nielegalnych rzeczy w jego posiadaniu obejmował również narkotyki. Policja podaje, że dobrze zna mężczyzn. Byli już wcześniej notowani w ramach przeróżnych przewinień.

Wypadek autobusu na Dolnym Śląsku

Zmasowana akcja śmigłowców LPR. Bus z 26 osobami wbił się w drzewo, w akcji mnóstwo służb

Autobus wbił się w drzewo i niemal połowa pasażerów potrzebowała pomocy medycznej. - Do zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR - podało OSP Pisarzowice, którego druhowie byli obecni na miejscy groźnego wypadku. Do zdarzenia doszło przed godziną 17. Do godziny 21:30 droga nadal pozostaje nieprzejezdna. Zdjęcia mrożą krew w żyłach. To cud, że nikt nie zginął. fot. OSP Pisarzowice

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: zabrze112

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

KMP Suwałki

Wiadomości

Kombajn zmiażdżył auto, którym podróżowała matka z trojgiem dzieci. Z samochodu prawie nic nie zostało

Czytaj więcej >
Domena publiczna / lek. Filip Zatyka

Wiadomości

Zatrucie Odry. Na chwilę zanurzył rękę w skażonej rzece. Lekarz był przerażony

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Mateusz Morawiecki zaoferował nagrodę za odnalezienie i wskazanie winnego katastrofy ekologicznej

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Przemysław Czarnek wzburzony komentarzem Donalda Tuska ws. podręcznika. Żąda przeprosin

Czytaj więcej >

Wiadomości

Gigantyczne podwyżki cen popularnego produktu. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

Czytaj więcej >
Wiadomości

Wiadomości

"Wiadomości" TVP znów zaatakowały Donalda Tuska. Tym razem w kontekście zatrucia Odry

Czytaj więcej >