Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Strajki w Poczcie Polskiej. Tego dnia przygotuj się na długie kolejki
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.04.2024 14:21

Strajki w Poczcie Polskiej. Tego dnia przygotuj się na długie kolejki

poczta
fot. Goniec

W Poczcie Polskiej planowane są zwolnienia grupowe. Wszystko to pokłosie problemów, z jakimi spółka zmaga się w ostatnim czasie. Związek Zawodowy Pracowników Poczty Polskiej po czwartkowym spotkaniu mediacyjnym opublikował komunikat. Związkowcy podjęli decyzję o strajku ostrzegawczym. Wiadomo, kiedy ma się odbyć.

Problemy Poczty Polskiej. Związkowcy zapowiadają strajk

Poczta Polska od pewnego czasu boryka się z poważnymi problemami. Jeszcze na początku roku pojawiały się informacje, że spółce grozić może nawet bankructwo. Sytuacja niepokoi pracowników, którzy postanowili zacząć działać. Związkowcy z ZZPP spotkali się w czwartek z władzami, jednak nie doszli do porozumienia. 

Poinformowali, że do 8 maja 2024 roku oczekują od pracodawcy przedstawienia konkretnych propozycji wzrostu wynagrodzeń. Ponadto zapowiedzieli przygotowania do strajku ostrzegawczego.

Poczta Polska ma kłopoty. Rozmowy nie przyniosły rezultatów

Przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Poczty w czwartek 18 kwietnia spotkali się z władzami w ramach rozmów. Te jednak nie przyniosły rezultatów.

W historii działalności związkowej w Poczcie Polskiej nie spotkaliśmy się z tak absurdalną jak złożona wczoraj propozycją - czytamy w piśmie, które opublikowano na Facebooku.

ZOBACZ: Pracodawca może wymagać opłacania abonamentu RTV. Po kontroli karę dostanie pracownik

Jak informuje ZZPP, "pracodawca zaproponował zawarcie ze stroną społeczną "swoistego paktu", uzyskania naszej zgody na zwolnienia grupowe w zamian za co część z pozyskanych w tym trybie funduszy przeznaczyć na podwyżki dla pozostałych pracowników".

Pracownicy Poczty będą strajkować. Tego dnia przygotuj się na spore kolejki

Związkowcy uważają, że taka propozycja jest nie do przyjęcia. Ich zdaniem należy ją traktować jako wyraz lekceważenia pracowników. Działacze ZZPP informują o dwugodzinnym strajku ostrzegawczym, który zaplanowany został na 16 maja w godz. 8:00-10:00.

ZOBACZ: Wojsko kusi młodych Polaków. Do 6 tys. zł za wakacyjne szkolenie

Strajk może zostać odwołany w przypadku przedstawienia przez pracodawcę - do 8 maja - satysfakcjonującej propozycji wzrostu wynagrodzeń - napisał związek w komunikacie.

Warto zatem mieć na uwadze, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, 16 maja klientów na Poczcie mogą czekać długie kolejki i poważne utrudnienia.