Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rowerzysta zginął pod kołami ciężarówki. Tragiczny wypadek w Bielsku Podlaskim
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 20.04.2024 11:48

Rowerzysta zginął pod kołami ciężarówki. Tragiczny wypadek w Bielsku Podlaskim

radiowóz
fot. Pixabay/GP_Design

W piątek 19 kwietnia w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił 76-letniego rowerzystę. Mężczyzna zginął na miejscu.

Tragiczny wypadek w Bielsku Podlaskim. Nie żyje 76-latek

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach porannych w Bielsku Podlaskim. Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Żwirki i Wigury w centrum miasta, 76-letni mężczyzna poruszający się rowerem został potrącony przez ciężarówkę.

Po godzinie 10 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Żwirki i Wigury w Bielsku Podlaskim. Niestety 76-letni rowerzysta zginął - poinformowała nadkom. Agnieszka Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Tragiczny wypadek na Śląsku. Kierowca zginął na miejscu

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tragedii

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Jak wynika z relacji świadków, do których dotarł lokalny portal bielsk.eu, kierowca ciężarówki jechał od ul. Żwirki i Wigury i skręcał w prawo. Miał zielone światło.

Więcej szczegółów wyjaśni prowadzone w tej sprawie dochodzenie. Policja jak na razie nie przekazuje więcej szczegółów.

Policyjne statystyki minionej doby. W wypadkach zginęły 2 osoby

76-letni rowerzysta, który zginął w wypadku w Bielsku Podlaskim, był jedną z dwóch ofiar śmiertelnych minionej doby na polskich drogach.

Jak wynika z codziennych statystyk, które udostępnia w mediach policja, tylko wczoraj doszło do 53 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby. Kolejne 63 zostały ranne. Mundurowi zatrzymali w piątek 19 kwietnia 158 kierowców, którzy podróżowali po spożyciu alkoholu.