Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Stanisław Karczewski uderzony podczas zakupów. Obwinia "bojówki Tuska"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 15.12.2022 16:19

Stanisław Karczewski uderzony podczas zakupów. Obwinia "bojówki Tuska"

EN 01531396 0031
Pawel Wodzynski/East News

Senator PiS Stanisław Karczewski przekazał, że został napadnięty i uderzony podczas świątecznych zakupów. - Skala agresji i nienawiści, którą sieje Donald Tusk i PO jest ogromna - napisał na Twitterze polityk.

Stanisław Karczewski napadnięty podczas zakupów

Były marszałek Senatu przekazał na Twitterze, że został uderzony i przewrócony podczas robienia świątecznych zakupów, a napastnik wyrwał mu telefon i rzucił go na podłogę. Polityk wspomniał też o wulgarnych wyzwiskach, które mają być świadectwem nienawiści wobec Prawa i Sprawiedliwości oraz jego samego jako członka tej partii. Stanisław Karczewski zidentyfikował źródło zdarzenia w "agresji i nienawiści, którą sieje Donald Tusk i PO" oraz skonkludował, że "bojówki Tuska posuwają się do najgorszych czynów".

W rozmowie z Polską Agencją Prasową sprecyzował, że był to "niezwykle wulgarny atak". - Niestety, to się zdarza sporadycznie, ale po raz pierwszy została złamana moja nienaruszalność cielesna. Zostałem uderzony, wyrwano mi telefon, telefon jest uszkodzony - relacjonował. Dodał, że nie odniósł obrażeń, a sprawa została zgłoszona na policję. - To zdarzyło się w sklepie, z kamerami. Mam nadzieję, że ten człowiek zostanie ukarany, bo absolutnie tego nie można tolerować - przekazał.

Polityk ocenił, że został zaatakowany, bo jest z PiS

Stanisław Karczewski przekonywał, że został zaatakowany ze względu na przynależność polityczną. Dodał, że wulgaryzmy padły także pod adresem prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. - Człowiek nie zaatakował mnie, bo mu się nie podobała moja fryzura, tylko zaatakował mnie, bo jestem z PiS. My się czujemy po prostu zaszczuci. To już nie jest nienawiść - to jest szczucie - powiedział. - Jeżeli słyszę od Donalda Tuska, który mówi, że przyjdą silni ludzie i wyprowadzą prezesa NBP, to wyzwala się w ten sposób najgorsze zachowania, najgorsze reakcje. To jest groźne - diagnozował były marszałek Senatu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Stanisław Karczewski/Twitter, PAP

Tagi: Senat