Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Stan zdrowia papieża Franciszka. Watykan wydał ważny komunikat
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 03.12.2023 11:49

Stan zdrowia papieża Franciszka. Watykan wydał ważny komunikat

papiez franciszek mezczyzni fotel religia
eastnews.pl

Watykan poinformował, że stan papieża Franciszka uległ poprawie. Nie opuścił swoich obowiązków i jak w zeszłym tygodniu odmówił w niedzielę modlitwę Anioł Pański w kaplicy Domu Świętej Marii.

Choroba papieża Franciszka

Papież choruje już od tygodnia. Początkowy komunikat Watykanu mówił o „lekkim stanie grypowym”. Następnie Franciszek przeszedł badanie tomografem komputerowym. Niedługo potem pojawiła się informacja o stanie zapalnym w płucach, zapewniając jednocześnie, że nie jest to faktyczne zapalenie płuc.

Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

„Wybaczcie, mówiłem za dużo i teraz mnie boli” – przepraszał papież w trakcie spotkania

Sytuacja miała miejsce podczas spotkania z członkami Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Powiadomił on zebranych o swoich dolegliwościach, rozdając jednocześnie tekst swojego wystąpienia.

„W związku z tym, jak się teraz czuję, lepiej, żebym nie czytał” – tłumaczył.

Więcej na ten temat powiedział podczas audiencji dla uczestników seminarium na temat etyki w dziedzinie zdrowia. „Mam bardzo ostre i zakaźne zapalenia oskrzeli. Bogu dzięki to nie było zapalenie płuc” – mówił Franciszek.

Jednocześnie pozwolił sobie na żart w sprawie swojego zdrowia. „Jak widzicie, żyje” – powiedział do zebranych.

Obecny stan zdrowia papieża w komunikacie Stolicy Apostolskiej

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej wydało komunikat na temat obecnego stanu zdrowia papieża. Franciszek nie ma gorączki i kontynuuje leczenie. Stan jego zdrowia stopniowo się poprawia.

Papież nie pojawił się w niedzielne południe w oknie Pałacu Apostolskiego (Watykan wcześniej informował o takiej możliwości). W niedzielę, 3 grudnia, podczas transmisji z Domu świętej Marty papież powiedział: "Drodzy bracia i siostry, dzień dobry; także dzisiaj nie będę mógł wszystkiego przeczytać. Mój stan zdrowia poprawia się, ale jeszcze głos mi na to nie pozwala".

Źródło: rmf24.pl