Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Na miejscu poszukiwań pojawili się nurkowie
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 30.12.2022 13:00

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Na miejscu poszukiwań pojawili się nurkowie

Zatoka Sztuki, iwona wieczorek
Marek BAZAK/East News, Polska Policja

Śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek nie zwalnia tempa. Według dziennikarzy Faktu po zabezpieczeniu budynku dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie na plaży pojawił się Marcel Korkuś, najsłynniejszy polski nurek. Nie ma oficjalnego potwierdzenia czy jego obecność ma związek ze sprawą zniknięcia kobiety.

Działalność przestępcza Zatoce Sztuki

Czynności śledcze prowadzone są w otoczeniu lokalu obecnie znanego jako Nowa Zatoka, który powstał ponad dekadę temu. Pierwotnie klub nazywał się Zatoka Sztuki i mieścił się na terenie wydzierżawionym przez miasto Sopot spółce rodzeństwa T. Lokal był opisywany przez media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało tam dochodzić. Śledztwo w dawnej Zatoce Sztuki zlecił je Małopolski Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie, a więc ta sama jednostka, która bada sprawę Iwony Wieczorek.

Od stycznia 2019 r. przed Sądem Rejonowym w Wejherowie na Pomorzu toczy się proces z udziałem W. oskarżonego o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Mężczyzna miał dopuścić się m.in.: gwałtów, czynności seksualnych z nastolatkami poniżej 15 r.ż. oraz nakłanianie małoletnich pokrzywdzonych do prostytucji i czerpania z tego procederu korzyści majątkowych. Według prokuratury pokrzywdzone zostały 33 kobiety, z czego większość nie była pełnoletnia, a 5 nie miało ukończonych 15 lat. Oskarżony był także Marcin T., jeden z byłych współwłaścicieli klubu.

Iwony Wieczorek szuka najsłynniejszy polski nurek

Czynności relacjonował reporter Radia Zet Maciej Bąk. Jak przekazał, koparka wykopała dół przed lokalem, a funkcjonariusze sprawdzali studzienki kanalizacyjne znajdujące się w pobliżu dawnej Zatoki Sztuki. Przekopywano plażę w pobliżu klubu, teren był też sprawdzany przy pomocy wykrywacza metali. W środę (28.12) wieczorem mundurowi przeszukiwali wraz z psem tropiącym sopocką plażę. Na terenie przylegającym do klubu stanął też wojskowy namiot.

Z kolei nieoficjalne informacje przekazane przez Fakt wskazują na to, że śledczy sprowadzili na miejsce słynnego polskiego nurka. Marcel Korkuś wyposażony w specjalistyczny sprzęt miał wejść do jednego z wykopów na plaży. Prokuratura jednak milczy na temat szczegółów jego obecności na terenie poszukiwań przy dawnej Zatoce Sztuki. Śledczy nie potwierdzają czy chodzi o poszukiwania ciała zaginionej w 2010 roku kobiety.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio Zet, Fakt