Goniec.pl

PIOTR PIWOWARSKI/East News

Śnieg sparaliżował Bartoszyce. Zamknięte szkoły, "sytuacja jest dramatyczna"

13 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Jakub Franek

Śnieg sparaliżował powiat bartoszycki. Drogi są nieprzejezdne, samochody ciężarowe sparaliżowały ruch uliczny. Nienaturalna sytuacja pogodowa zmusiła szkoły do zamknięcia. Są straty w mieniu.

Śnieg paraliżuje miasto

W ostatnich dniach w Bartoszycach, powiat warmińsko-mazurski, odnotowano wysoki poziom opadów atmosferycznych. Zgodnie z informacjami podanymi przez Andrzeja Harhaja, komendanta Państwowej Straży Pożarnej na ten obszar, śnieg dochodzi do około 60 cm wysokości. - Sytuacja na drogach jest dramatyczna - przekazał.

Jak podaje WP drogi osiedlowe stały się całkowicie nieprzejezdne. Na drogach publicznych paraliż - część jest zablokowana przez samochody ciężarowe niezdolne do skręcenia, na reszcie panuje ruch jednokierunkowy.

Szkoły zamknięte, uszkodzone budynki

Ciężka sytuacja dojazdowa doprowadziła do tymczasowego zamknięcia placówek oświatowych w mieście , jak i przyległych miejscowościach - Górowie Iławieckim i Sępolu. W praktyce zarówno uczniowie i nauczyciele nie są w stanie dojechać do szkół. Jak podaje Wirtualna Polska - w placówce z internatem w Górowie ponad 80% kadry pedagogicznej nie dotarło na miejsce, a dzieci pozostają w budynkach mieszkalnych placówki.

Śnieg doprowadził również do pierwszych uszkodzeń budynków. W Sędławkach, miejscowości oddalonej około 4 kilometrów od miasta, ciężar śniegu uszkodził poszycie hali magazynowej należącej do lokalnego zakładu produkcyjnego. Pracownicy zostali ewakuowani.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: wp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]