Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Śmiertelne potrącenie na torach w Bydgoszczy. Policja początkowo nie była w stanie ustalić płci poszkodowanego

18 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Sobotni poranek w Bydgoszczy przyniósł ze sobą śmiertelny wypadek z udziałem pociągu. Mężczyzna został potrącony przez skład na torach. Jego życia nie udało się uratować.

Śmiertelny wypadek w Bydgoszczy. - Na torach kolejowych przy ulicy Inwalidów został potrącony mężczyzna - poinformował w rozmowie z Expressem Bydgoskim asp. szt. Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Tragiczny bilans długiego czerwcowego weekendu się zwiększa. W sobotę nad ranem jedna osoba zginęła na torach w Bydgoszczy. Pociągi są opóźnione, a na miejscu zdarzenia działały służby, w tym prokurator.

Bydgoszcz: pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 7:00 w sobotę. To właśnie wtedy służby otrzymały zgłoszenie, że na torach przy ul. Inwalidów mężczyzna został potrącony przez pociąg.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o tym, jak zmarły znalazł się pod kołami lokomotywy. Służby pracują na miejscu, ale nie było szans na uratowanie mężczyzny.

- Z naszych ustaleń wynika, że to 66-latek, prawdopodobnie osoba bezdomna. Na czas prowadzenia akcji przez służby, wstrzymany został ruch pociągów. Na razie nie wiadomo, czy doszło do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, czy było to samobójstwo - przekazał  asp. szt. Piotr Duziak.

Makabryczne szczegóły pierwszych chwil działań służb na torach w Bydgoszczy przekazał Express Bydgoski. - Nieoficjalnie wiemy natomiast, że funkcjonariuszom trochę czasu zajęło ustalenie, czy ofiarą jest kobieta, czy mężczyzna, ponieważ ciało doznało bardzo poważnych obrażeń - czytamy w lokalnym tytule, który poinformował o śmiertelnym wypadku w sobotni poranek.

Spore opóźnienia na kolei, pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość

Na miejsce śmiertelnego wypadku wezwano prokuratora. Policjanci pod jego nadzorem zbierają dowody mające wyjaśnić okoliczności tragicznego zdarzenia . Niemniej podróżni przejeżdżający przez ten region muszą przygotować się na utrudnienia.

Mimo iż do zdarzenia doszło rano, to do sobotniego popołudnia pociągi są znacząco opóźnione. W opisie przyczyn przesunięcia wjazdu składów na stację Bydgoszcz Główna PKP wskazało "wypadek z udziałem osoby postronnej".

PKP ostrzega przed utrudnieniami na trasach przecinających Bydgoszcz
PKP ostrzega przed utrudnieniami na trasach przecinających Bydgoszcz

Źródło: PKP

Początkowo PKP zdecydowało o przekierowaniu części pociągów na okrężną trasę przez stację Maksymilianowo. Szacowano, że utrudnienia potrwają do godziny 11, ale powstałe opóźnienia nadal mocno wpływają na planowane przyjazdy składów.

Tragiczny bilans długiego weekendu

Śmierć nieznanego mężczyzny w Bydgoszczy to tylko jeden z wielu tragicznych wydarzeń minionych godzin. Chociaż Polska Policja zapowiadała, że w związku z długim czerwcowym weekendem wzmożone zostaną kontrole , nie powstrzymało to wszystkich nierozważnych kierowców przed wsiadaniem za kierownicę.

- Minionej doby policjanci interweniowali 18299 razy. Zatrzymaliśmy 708 sprawców przestępstw, w tym 398 kierowców po alkoholu. W ręce mundurowych wpadło 345 poszukiwanych. Na drogach doszło do 76 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 83 zostały ranne - poinformowała w sobotę rano Polska Policja .

Długie trasy i wakacyjne wyjazdy często usypiają czujność kierowców, którzy jak najszybciej chcą dotrzeć do celu. W czasie jazdy warto zachować szczególną ostrożność, szczególnie w czasie przekraczania przejazdów kolejowych .

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: express bydgoski, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Polska

Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom
Czytaj więcej >

Wiadomości

16-letni Krzysztof Dymiński zaginął. Mama nastolatka opublikowała apel
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ciężarna 33-latka zmarła w szpitalu. Rodzina zabrała głos, na jaw wyszła przyczyna śmierci
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]