Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Polityka > Śmierć polskiego żołnierza. Lewica zawiesza kampanię wyborczą
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 06.06.2024 20:37

Śmierć polskiego żołnierza. Lewica zawiesza kampanię wyborczą

Katarzyna Kotula
Fot. EastNews/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Lewica podjęła decyzję w związku z informacją o śmierci polskiego żołnierza, ranionego na granicy z Białorusią. ”Sztab Lewicy podjął decyzję o zawieszeniu kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego” – poinformowała szefowa sztabu Katarzyna Kotula. Na piątek przypada ostatni dzień kampanii.

Lewica zawiesza kampanię w związku ze śmiercią żołnierza

Oświadczenie sztabu Lewicy pojawiło się kilka godzin po informacji o śmierci polskiego żołnierza, którzy został zaatakowany 28 maja na polsko-białoruskiej granicy. O decyzji ws. dalszego prowadzenia kampanii poinformowała szefowa sztabu, Katarzyna Kotula.

W poczuciu odpowiedzialności za państwo i proces demokratyczny, w obliczu tragicznych wydarzeń na granicy i w oczekiwaniu na wyjaśnienia, sztab Lewicy podjął decyzję o zawieszeniu kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – napisała.

Paweł Wojtunik: Byłem psem, który miał odwagę ugryźć. Dlatego na mnie polowano

Kampania Lewicy zawieszona, odwołane wszystkie wydarzenia

Ministra ds. równości przekazała kondolencje rodzinie zmarłego żołnierza i dodała, że polityczki i politycy Lewicy ”nie chcą, by śmierć człowieka i wydarzenia na granicy były wykorzystywane politycznie w kampanii wyborczej”.

Rzecznik Nowej Lewicy Łukasz Michnik dodał, że komitet Lewicy odwołuje wszystkie wydarzenia związane z kampanią wyborczą. Chodzi zarówno o trasę, konferencję pasowe, jak i końcowy wiec.

Nie będziemy rozdawać ulotek i organizować akcji promocji bezpośredniej – przekazał, cytowany przez TVN24.

Przedstawiciele Lewicy będą udzielali komentarzy dziennikarzom, ale nie będą prowadzić agitacji ani ”podgrzewać politycznego sporu”. Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

ZOBACZ: Dziennikarz Gońca zaatakowany przez Wojciecha Olszańskiego

Nie żyje polski żołnierz. Został zaatakowany na granicy 28 maja

Informację o śmierci żołnierza przekazało wcześniej w czwartek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Do ataku na wojskowego z 1. Warszawskiej Brygady pancernej doszło we wtorek, 28 maja, na polsko-białoruskiej granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie). Około godz. 4.30 mężczyzna został pchnięty nożem przez migranta, znajdującego się po drugiej stronie zapory.

Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować – przekazało Dowództwo w mediach społecznościowych.