Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śląsk: Zabił teściową, groził żonie, a wszystkiemu przyglądały się dzieci. Jest akt oskarżenia
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 13.01.2023 08:16

Śląsk: Zabił teściową, groził żonie, a wszystkiemu przyglądały się dzieci. Jest akt oskarżenia

Polska policja
Polska Policja

Rafał W. ze Śląska opuścił więzienie po sześciu miesiącach i udał się do domu, żona go jednak nie wpuściła. Wcześniej kobieta złożyła pozew o rozwód. Żyła w strachu, że mąż spełni swoje groźby i ją zabije. 35-latek wybił szybę i, zanim z nożem rzucił się na żonę, pobił teściową pięściami po głowie. Kobieta niedługo potem zmarła. Wszystkiemu przyglądały się jego małe dzieci.

Tragedia na Śląsku

Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu Rafałowi W., który 6 października 2022 roku wyszedł z więzienia, w którym przebywał 6 miesięcy. Mężczyzna udał się do swojego domu w miejscowości Irządze. Żona nie wpuściła go, ponieważ bała się o własne życie - ten bowiem groził jej śmiercią, a ona złożyła pozew o rozwód. - W trakcie pobytu w zakładzie karnym Rafał W. telefonicznie groził jej pozbawieniem życia poprzez wysadzenie domu - przekazał prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Mężczyzna wybił więc szybę w oknie kuchennym, wszedł do domu i zaczął okładać pięściami po głowie swoją teściową. Później zaś z nożem rzucił się na żonę, która zdołała uciec do sąsiadów - po kilku minutach dołączyli do niej 3- i 9-letni synowie Rafała W. Jeden z nich powiedział, że tata zabił babcię.

Zabił teściową, atakował żonę

- Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali zakrwawionego Rafała W., który na ich widok próbował odjechać samochodem. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy do domu weszła pokrzywdzona w towarzystwie policjantów, zauważyła leżącą na łóżku matkę, która nie dawała oznak życia - mówił prokurator Ozimek. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną jej zgonu były liczne rany kłute klatki piersiowej.

Rafałowi W. usłyszał zarzuty zabójstwa teściowej, usiłowania zabójstwa żony, gróźb karalnych pod adresem żony, znęcania się nad żoną i synem, zniszczenia samochodu żony oraz kierowania gróźb bezprawnych w stosunku do zatrzymujących go policjantów. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia żadnego z tych przestępstw i wyjaśniał prokuratorowi, że został zaatakowany nożem przez teściową i działał w obronie własnej oraz że miał prawo zniszczyć samochód, gdyż należał także do niego.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Rafał W. był w przeszłości wielokrotnie karany. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: gov.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!